RENAULT CAR CLUB

Diskusní fórum Renault Car Clubu
Právě je úte 23. dub 2024 16:32:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: LEGENDY 14.-15.6. 2014
PříspěvekNapsal: pon 19. kvě 2014 21:45:22 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. kvě 2012 21:03:15
Příspěvky: 1234
Bydliště: Kolín
Před několika dny jsem si všiml a zároveň byl Petrem Majvaldem upozorněn na tuto velice zajímavou akci, viz odkaz níže. Jedná se o výstavu sportovních nebo jinak velice zajímavých vozidel, nejen aut, ale i motocyklů. Akce se již konala v předpremiéře v loňském roce. Jaké to asi bylo v loňském roce si mohu představit z fotografií.

Napadlo mě i Petra, jestli by pořadatelé měli zájem o nějaké vozidlo z našeho Renault Car Clubu a bylo tak možné nějakého Renaulta vystavit. Podmínky a dotazník jsou napsané v odkazu na stránkách této akce. Po přečtení podmínek a z prezentace již přislíbených vozidel jsem vycítil, že se opravdu bude jednat o velice prestižní akci, kde bude k vidění jen opravdová krása mnoha motoristických značek. S otázkou, zda má vůbec smysl vyplňovat dotazník a čekat na výsledek, zda bych se mohl se svojí R12 této akce účastnit mě nedalo a kontaktoval jednoho z hlavních pořadatelů. Volná kapacita pro vystavování ještě nějaká je a tak jsme se dohodli, že pokud budou mít naši členi zájem své vozidlo vystavit, nechť pošleme na konkrétní email informace o vozidlech společně s fotografiemi a pořadatelé nám obratem odpovědí, o které vozidlo zájem na výstavu mají a o které nikoli :!:

Tímto bych se tedy chtěl zeptat, zda kromě mě a Petra by měl ještě někdo zájem vystavovat svého Renaulta na této akci :?: Přečtěte si důkladně podmínky v odkazu a promyslete, zda se chcete závazně této akce účastnit :!: Kromě čistého a naleštěného vozidla je požadováno důstojné oblečení (dlouhé kalhoty,košile...) :!:
Dohodl jsem se s hlavním pořadatelem, že nemusíme posílat vyplněné dotazníky samostatně, ale že stačí konkrétní informace o vozidlech společně s fotografiemi poslat hromadně v jednom emailu. Tento email bych tedy odeslal v neděli 25.5.2014 8-)


odkaz :arrow: http://www.legendy.cz/exponaty/

_________________
Pavel V

https://picasaweb.google.com/103556816432908400020

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LEGENDY 14.-15.6. 2014
PříspěvekNapsal: pon 19. kvě 2014 23:29:18 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě 2012 22:28:30
Příspěvky: 782
Bydliště: Praha
Tak jsem si to přečetl a mám z toho upřímně rozporuplné pocity...

Určitě by to mohlo být pro klub přínosné z hlediska propagace. To každopádně. Ale...

Za prvé, co je vlastně "legenda"? Něco, čeho se vyrobilo hodně, nebo málo? Co se umístilo v soutěžích? Kdo to určuje?
Trochu mi ta akce připomíná některé jiné s vysokým startovným... A někdo v roli jakéhosi soudce nebo poloboha stanovuje, co tam smí a nesmí, vlastně aniž by byly stanoveny konkrétní podmínky (věk vozidla, stav aj...)

Další zajímavostí je systém plateb. Za potvrzenou přihlášku je účastník povinnen zaplatit 1000.- Pokud se z nějakého důvodu nedostaví (pozor, počasí není důvodem) a řádně svou neúčast nezdůvodní (opět předpokládám, že to posuzuje jakýsi polobůh), je povinnen zaplatit pokutu 5000.- Divné - chápu, že pokud někdo zaplatí poplatek a pak nepřijede, že se tento třeba nevrací. Ale aby ještě zaplatil pokutu za neúčast?

Přitom - akce je sice pojištěná, ale každý je povinnen si přivézt plachtu na auto proti např. kroupám. Znamená to, že akce je pojištěná, ale pokud přijdou kroupy, tak vlastně není...Divné... A k tomu, pokud budou hlásit kroupy a nepřijedu, není to pádným důvodem k neúčasti a zaplatím zmiňovanou pokutu 5000.- :shock: .........
Přitom je každý povinnen po vystavení exponátu odevzdat pořadateli klíčky od vozu...Taky docela zvláštní...

A odjet dříve se smí jen se souhlasem pořadatele. Pokud jsem správně pochopil, akce je v sobotu....některá auta tam budou stát již od úterý... :o Nechápu proč - areál znám dobře a předpokládaných 500 aut se tam během pátku dokáže pohodlně naskládat...

Nevím, nechci býti zbytečně skeptikem, jistě to bude zajímavá akce, ale už to, co odpověděl pořadatel Pavlovi mě přinutilo podívat se na věc zevrubněji a docela jsem se divil. Nemohu se zbavit dojmu, že to pro někoho bude super byznys... ;)

Nicméně jak říkám, pokud se to povede, byla by to jistě zajímavá příležitost, jak zviditelnit klub ;) I když to na mě zrovna nepůsobí dojmem, že bychom tam k našim autům mohli přiložit vlajku nebo klubový banner... :?

Předestírám, že výše napsané je jen můj soukromý názor, kterým nechci nikoho ovlivňovat, nebo cokoli předčasně kritizovat.

_________________
Renault 11 GTL, phase I, 1397 ccm, 49 kW, 5 dv., r.v. 1986
Renault Espace I 2000 TSE, phase II, 1995 ccm, 74 kW, 5 dv., r.v. 1990
Renault Clio III Grandtour, phase II, 1149 ccm, 16V, 55 kW, r.v. 2010
Karosa LC 735, typ 735.40, ex. Armáda ČR, r.v.1988
Jawa 50 Pionýr, typ 20, ex. ČSLA, r.v. 1979


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LEGENDY 14.-15.6. 2014
PříspěvekNapsal: čtv 29. kvě 2014 7:41:13 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. kvě 2012 21:03:15
Příspěvky: 1234
Bydliště: Kolín
Na akci 110. AČR jsem mluvil s pořadatelem této akce, ujasnil si podmínky a bylo mě řečeno, že se nic neplatí a při případném přihlášení a následné absenci žádná pokuta nehrozí :!: Osobně si pořadatel prohlédl všechny naše auta, která se účastnila v Opletalově ulici výstavy k 110. výročí AČR a neměl žádných námitek k žádnému našemu vozidlu a mohla by se tak tyto konkrétní vozidla akce LEGENDY účastnit. Přesto jsem několik dnů přemýšlel nad účastí a prezentací našeho klubu. Po důkladném zvážení a promyšlení nad datem akce, nad tím, že je akce dvou denní a jak mnozí víte o mém pracovním nasazení hlavně o víkendech jsem se rozhodl, že se akce nebudu účastnit. Petr Majvald svoji účast zvažuje a pokud se k němu někdo budete chtít přidat, budu velice rád. V budoucnu, pokud se akce opravdu osvědčí můžeme opět popřemýšlet a pokusit se s pořadateli dohodnout a několik našich vozidel vystavit.

Přidávám kontakt na pana Lubora Kose, ředitel akce LEGENDY, telefon 777 749 595, email: lubor.kos@legendy.cz

_________________
Pavel V

https://picasaweb.google.com/103556816432908400020

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LEGENDY 14.-15.6. 2014
PříspěvekNapsal: čtv 12. čer 2014 9:50:05 
Offline
člen RCC

Registrován: úte 29. kvě 2012 15:07:33
Příspěvky: 473
Bydliště: Praha 8
Hlásím, že klub bude na této akci zastoupen mojí R8:)

Mám tímto pro Vás EXCLUSIVNÍ NABÍDKU!!

Nabízím zdarma 2 lístky na sobotu a 2 lístky na neděli, já budu fyzicky mimo Prahu, tak aspoň někdo z klubu by mohl zavítat. Ale mám jednu podmínku - je třeba FOTIT, FOTIT, FOTIT!
Info na www.legendy.cz

Lístky k vyzvednutí po dohodě. Volejte na 775 961 948.


Přílohy:
R8-Legendy_2014.jpg
R8-Legendy_2014.jpg [ 131.83 KiB | Zobrazeno 9731 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LEGENDY 14.-15.6. 2014
PříspěvekNapsal: pon 16. čer 2014 11:11:35 
Offline
člen RCC

Registrován: úte 29. kvě 2012 15:07:33
Příspěvky: 473
Bydliště: Praha 8
Přikládám důkaz své účasti na Legendách 2014. Byl tam ještě Milan Olšar s rR8G, pak ještě jedno Fuego a německá A110.

Akce prý podařená (Vláďa Jerie byl), trochu mě naštvali, že R8 nebyla umytá, byť měla být, a že stála na place jen se dvemi dalšími historiky, ale super. A prý R8 na plac vezl Břetislav Enge

Fotky z akce najdete třeba na http://caprice79.rajce.idnes.cz/LEGENDY_2014/ nebo na http://bludasik.rajce.idnes.cz/Legendy_2014/

nebo prostě na rajce.idnes.cz pod heslem "legendy 2014"


Přílohy:
R8-Legendy2014.jpg
R8-Legendy2014.jpg [ 129.96 KiB | Zobrazeno 9693 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LEGENDY 14.-15.6. 2014
PříspěvekNapsal: pon 16. čer 2014 12:48:56 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. kvě 2012 21:03:15
Příspěvky: 1234
Bydliště: Kolín
Petře, díky za odkazy na fotogalerie a především díky za reprezentaci klubu :) Bohužel jsem se nemohl z pracovních důvodů přijet podívat. Podle fotek vydařená akce, uvidíme tedy příští rok, jestli bude nadále zájem a budeme se moci zúčastnit.

_________________
Pavel V

https://picasaweb.google.com/103556816432908400020

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LEGENDY 14.-15.6. 2014
PříspěvekNapsal: pon 16. čer 2014 22:06:35 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě 2012 22:28:30
Příspěvky: 782
Bydliště: Praha
Petře, díky za odlazy na fotky, právě jsem je doprohlédl. Určitě zajímavá akce, ale pro mě trochu rozporuplná...

...už jen v tom samotném názvu: LEGENDY. Dovolím si tedy napsat svůj soukromý názor.
Jak jsem psal už výše - co je to vlastně "legenda"?
A pokud už se zvolil tento název - proč se pořadatel trochu nezamyslel nad tím, kterou "legendu" tam pustí a kterou ne. Byla tam spousta velmi zajímavých aut, ale s prominutím i aut, která tam absolutně neměla co dělat. Samozřejmě, chápu, že každý si svoji "legendu" doma piplá a miluje ji a tak si řekne proč by se neměla presentovat. Měla, to rozhodně ano, ale....LEGENDY byly díky tomu akcí, která podle mě svůj název až tak moc nenaplnila. Něco mezi presentací všech možných firem, týmů, tuningových nadšenců, nadšenců amerických aut (i když mezi nimi se objevila - díky letošnímu výročí Mustangu - asi největší koncentrace legend), nadšenců terénních aut a všeho možného dalšího.
Ale položme si jednoduchou otázku: Které z několika set vystavených strojů by se opravdu daly nazvat legendami? Bylo jich tam určitě dost, ale - opět s prominutím - např. Wartburg W353 zničený (i když nápaditým) tuningem, zcela současný Mercedes Benz v úpravě od Brabuse, nebo opět zcela "vytuněný" Fiat 500 (nebo co vlastně) se zadními světly z Fiatu Brava....to legendy opravdu, ale opravdu nejsou....stejně tak Volvo XC přesto, že je to moc pěkné auto.

Jinak samozřejmě doufám, že si návštěvníci akci užili, je pochopitelně dobře, že se dějí jakékoli akce. Jen bych zrovna akci s názvem LEGENDY koncipoval přece jen trochu jinak. Takhle mě z toho až moc kouká...vlastně moc nevím, co z toho kouká víc...nebo bych akci přejmenoval a pak by to sedělo ;) To, že by to ani tak nebyl můj "cup of tea" je asi nasnadě... :)

_________________
Renault 11 GTL, phase I, 1397 ccm, 49 kW, 5 dv., r.v. 1986
Renault Espace I 2000 TSE, phase II, 1995 ccm, 74 kW, 5 dv., r.v. 1990
Renault Clio III Grandtour, phase II, 1149 ccm, 16V, 55 kW, r.v. 2010
Karosa LC 735, typ 735.40, ex. Armáda ČR, r.v.1988
Jawa 50 Pionýr, typ 20, ex. ČSLA, r.v. 1979


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LEGENDY 14.-15.6. 2014
PříspěvekNapsal: stř 18. čer 2014 11:55:30 
Offline
člen RCC

Registrován: úte 29. kvě 2012 15:07:33
Příspěvky: 473
Bydliště: Praha 8
R11 píše:
Petře, díky za odlazy na fotky, právě jsem je doprohlédl. Určitě zajímavá akce, ale pro mě trochu rozporuplná...

...už jen v tom samotném názvu: LEGENDY. Dovolím si tedy napsat svůj soukromý názor.
Jak jsem psal už výše - co je to vlastně "legenda"?
A pokud už se zvolil tento název - proč se pořadatel trochu nezamyslel nad tím, kterou "legendu" tam pustí a kterou ne. Byla tam spousta velmi zajímavých aut, ale s prominutím i aut, která tam absolutně neměla co dělat. Samozřejmě, chápu, že každý si svoji "legendu" doma piplá a miluje ji a tak si řekne proč by se neměla presentovat. Měla, to rozhodně ano, ale....LEGENDY byly díky tomu akcí, která podle mě svůj název až tak moc nenaplnila. Něco mezi presentací všech možných firem, týmů, tuningových nadšenců, nadšenců amerických aut (i když mezi nimi se objevila - díky letošnímu výročí Mustangu - asi největší koncentrace legend), nadšenců terénních aut a všeho možného dalšího.
Ale položme si jednoduchou otázku: Které z několika set vystavených strojů by se opravdu daly nazvat legendami? Bylo jich tam určitě dost, ale - opět s prominutím - např. Wartburg W353 zničený (i když nápaditým) tuningem, zcela současný Mercedes Benz v úpravě od Brabuse, nebo opět zcela "vytuněný" Fiat 500 (nebo co vlastně) se zadními světly z Fiatu Brava....to legendy opravdu, ale opravdu nejsou....stejně tak Volvo XC přesto, že je to moc pěkné auto.

Jinak samozřejmě doufám, že si návštěvníci akci užili, je pochopitelně dobře, že se dějí jakékoli akce. Jen bych zrovna akci s názvem LEGENDY koncipoval přece jen trochu jinak. Takhle mě z toho až moc kouká...vlastně moc nevím, co z toho kouká víc...nebo bych akci přejmenoval a pak by to sedělo ;) To, že by to ani tak nebyl můj "cup of tea" je asi nasnadě... :)


Máš pravdu, ohánět se termínem LEGENDY, je trochu zavádějící. Na druhou stranu chápu, že bylo cílem ukázat také komerčně nabízená auta, i to k tomu patří. Výběr vozidel je diskutabilní. Mě každopádně zamrzelo, že mi auto neumyli, jak slíbili. jasně, pokud bych byl v areálu, zajistil bych si to sám, takže trochu moje vina. Kolega, který šel, říkal, že rozložení aut v areálu bylo ledabylé, někde aut pomalu nebylo možnost projít natož fotit, někde místa, kde spoustu nevyužitého prostoru...A i další nápady ke zlepšení by se našly.

Účast příští rok bude samozřejmě na zvážení každého z nás. Každopádně osobní účast v areálu z mého pohledu bude nutná. No co, máme do příštího roku dost času se rozhodnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LEGENDY 14.-15.6. 2014
PříspěvekNapsal: stř 18. čer 2014 23:50:38 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě 2012 22:28:30
Příspěvky: 782
Bydliště: Praha
Mluvil jsem dnes s člověkem (mimochodem, stál kousek od Petrovy "osmičky"), který v areálu byl celý víkend a měl z toho podobné rozporuplné pocity, jako já z fotek. Kromě nenaplněné podstaty názvu Legendy hlavně absolutní nekoncepčnost celé akce. Pomiňme ten název (opravdových legend tam bylo možná tak maximálně 100), nejvíce mu vadilo, že - kromě vystavovatelů typu firem - byla prý auta rozházena po celém areálu bez jakéhokoli pořádku a to nejen podle států, v nichž byla vyrobena, ale i podle jednotlivých značek :shock: , což nechápu...
Popisoval například situace, kdy byla auta rozmístěna zcela nelogicky a dokonce v místech, kde by je ani nikdo kolikrát nečekal (za křovím, v místech, kde člověk neznalý areálu čekal už jen les atd.)
Scházely mu popisy aut - pokud má akce takového rozsahu a "věhlasu" nějakého pořadatele, měl by mít na paměti i toto. Lidé, kteří přijdou by měli mít možnost se o jednotlivých exemplářích něco dozvědět...

Dalším problematickým bodem (podle mého souvisejícím s tou koncepcí) bylo povinné odevzdávání klíčků od vozidel. Nechci pořadatele podezírat. Nejsem paranoik, ale setkal jsem se i s ne zcela nesmyslným názorem - pořídit kopie klíčků není dneska problém...v kombinaci s přihláškou k akci se spoustou údajů....a unikátním veteránem......

A nakonec - a to je docela k zamyšlení - spousta soukromých vystavovatelů poskytla své exempláře zdarma někomu, kdo je vystavil a za návštěvu výstavy inkasoval vstupné....zajímavé....návštěvnost byla prý hojná...vstupné na jeden den 350.- Akci pořádala, pokud vím, agentura...
Takže - šlo o unikátní setkání nadšenců automobilismu, nebo o byznys? Nechť si každý udělá obrázek sám...

Každopádně myšlenka není určitě špatná, podobná akce u nás v tomto rozsahu asi neexistuje, ale chtělo by to alespoň tu KONCEPCI ;)

Pokud by se zachovala ta stávající koncepce, osobně si myslím, že by to pro nás mělo význam pouze v případě, že bychom na jednom místě vystavili alespoň 10 Renaultů se všemi klubovými atributy a presentovali tak klub.

Pomiňme fakt, že Psychiatrická léčebna Bohnice není pro akci tohoto charakteru úplně vhodná lokalita... ;)

_________________
Renault 11 GTL, phase I, 1397 ccm, 49 kW, 5 dv., r.v. 1986
Renault Espace I 2000 TSE, phase II, 1995 ccm, 74 kW, 5 dv., r.v. 1990
Renault Clio III Grandtour, phase II, 1149 ccm, 16V, 55 kW, r.v. 2010
Karosa LC 735, typ 735.40, ex. Armáda ČR, r.v.1988
Jawa 50 Pionýr, typ 20, ex. ČSLA, r.v. 1979


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LEGENDY 14.-15.6. 2014
PříspěvekNapsal: stř 07. led 2015 23:52:12 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. kvě 2012 21:03:15
Příspěvky: 1234
Bydliště: Kolín
Našel jsem odkaz na prezentační video :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=VrGdc8WyX5o

Ohledně letošního ročníku se budu snažit zjistit maximum informací a zvážit tak letošní případnou účast a prezentaci klubu.

_________________
Pavel V

https://picasaweb.google.com/103556816432908400020

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz