RENAULT CAR CLUB

Diskusní fórum Renault Car Clubu
Právě je pát 29. bře 2024 10:01:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 16. říj 2014 13:40:34 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
Dneska mi přišla osobní pozvánka na šou (anglicky show, slovensky ukázka), kterou v sobotu 18.10. 2014 pořádá RRG na Zličíně, kde jsem pilným a dlouholetým zákazníkem. Stejná pozvánka, leč v jiném formátu je i na stránkách prodejce, který je vlastněn přímo Renaultem z Francie, takže se z jejich strany nejedná o nic až tak osobního. Ráno od 9 h. by se mělo jezdit v autech a odpoledne by tm měly být zpěvy Petry Černocké, postarší to emeritní čarodějnice a jakési programy pro děti a má to trvat až do odpoledne. Takže sobota strávená s Renaulty.

I řekl jsem si , že se tam podívám s dětmi a píšu to jen proto, kdyby chtěl někdo z vás na pár minut přesedlat z veteránského Renaulta do supernového, tak že bychom se tam mohli třeba i potkat.

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20. říj 2014 15:42:14 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
Byl jsem tam, prohlédli jsme si vozy, kluk se prošel na skákacích botech a zařídil jsem si seznámení s novým Renault Fluence, kterým uvažuji snad příští rok nahradit ojetou Dacii Logan MCV, která se už blíží k číslu 130 tis. najetých km. Provedení fluence mám projednané a už bych ho i objednával, kdyby Renault finance byl ochotný mi ukončit po úplném zaplacení kvartální leasing už teď a ne formálně až k 31. 12. 2014, kdy končí smluvní vztah. Nicméně dokud nebude starý vůz úředně můj, nemůžu pořizovat ani objednávat nový vůz. Odvezl jsem se v rámci předváděcí jízdy domů a vyzkoušel, jestli se to vejde do garážového přístřešku, kde věru nemáme nejširší vrata. A vešlo.
Příjemné pohodlné pohodové a dynamické auto v dieselovém provedení. Na koncert Černocké jsme nečekali. Celkem příjemně strávené asi 2 hodiny s renaultskými vozy. Takže se snad už v dohledné době stanu opět "renaulťákem".

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20. říj 2014 21:32:42 
Offline
člen RCC
Uživatelský avatar

Registrován: úte 05. čer 2012 0:18:20
Příspěvky: 370
Chtěl jsem tam jet aspoň na odpoledne. Ale doma bylo rozhodnuto jinak a samotného by mě to zase až tolik nebavilo. Fluence se mně i manželce (vzácná shoda :mrgreen: ) moc líbí. Kdybych si kupoval nové auto, byla by to volba (za předpokladu, že by nebylo na Lagunu :) ). Třeba na Fluence časem dojde u manželky, až bude měnit Thalii. Ta mi však díky výborné službě, kterou odvádí (jezdí denně již několik let) také dosti přiřostla k srdci.

_________________
Radek

Renault 9 TL, phase I, 1397 ccm, 43 kW, r. v. 1983
Renault 19 RT, phase 2, 1721 ccm, 54 kW, r. v. 1992
Renault 16 TX, 1647 ccm, 68,4 kW, r. v. 1976
Renault Thalia Expression, 1390 ccm, 55 kW, r. v. 2003


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 21. říj 2014 8:08:30 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
No, protože to bude auto z 90% na jezdění do práce, 40 km denně tam a 40 km zpátky, stejně jako Dacia, neuvažuju o dražším modelu. I výbava toho Fluence bude na střední úrovni. Levnější a přitom dost komfortní Fluence postačí, i když by se mi Laguna taky líbila. Na víkendové cesty budu mít stále dál velkoprostorovou dodávku. U Fluence mě překvapila kvalita posezu v sedadlech. Oproti Dacii i Thalii obrovský rozdíl. Má to trošku tvrdší naladění podvozku, takže v zatáčkách se to tolik nenaklání jako třeba Thalia. Velikost kufru je stejná jako u Dacie Logan kombi new (základní objem pod roletu). Leč menší než ve W 353 blahé paměti. To, co vidím jako bolest je existence EGR ventilu pro připuštění zplodin hoření zpět do válců a DPF filtr - dieselova verze. Tady trošku se bojím nákladů spojených s technickými problémy. Takže pořád lavíruju v myšlenkách mezi současnou dieselovou Dacií a Fluencem, ale jen kvůli těmto dvěma věcem.

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz