RENAULT CAR CLUB

Diskusní fórum Renault Car Clubu
Právě je čtv 28. bře 2024 19:15:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 22. dub 2019 17:14:38 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
O uplynulém víkendu (dnes se koleduje) jsme si udělali první letošní výlet s naší spací krabicí, i když pořád ještě zevnitř nedodělanou (selhal truhlář). Jeli jsme s klukem nejprve v pátek na Ještěd, tam jsme si dali večeři (nejlevnější nebyla, průměrná cena večeře pro dva je 800,-Kč), odtud jsme jeli do Frýdlantu, kde jsme přespali, ráno pochodili město, pak na hrad a zámek páně m. j. Valdštejnova, zde jsme ušlapali tak asi 4-5 km celkem. V okolí Liberce mají dobrý žebravý obecní zvyk na každém parkovišti požadovat za parkování dodávky 100 Kč, bez ohledu na dobu, po kterou tam jste a na jakém místě jste. Ale nakonec se mi to vždycky podařilo, i na Ještědu, postavit mimo parkoviště, byť za cenu kilometrového pochodu nikoli po rovině. Odtud jsme to vzali přes Polsko a Německo (Zittau) ke Hřensku, vystoupali na Pravčickou bránu z Mezní louky (dohromady až k vozu cca 15 km tam i zpět). Takže v sobotu jsme nachodili cca 21 km, chtěl jsem po zimě synkovi dát trochu do těla, ale nakonec jsem měl dost víc asi já, přece jenom cítím už věk, blížící se 66. Spali jsme v České Kamenici. V neděli jsme to vzali do Německa na pevnost Königstein (GPS parkoviště 50°55'3.761"N, 14°3'22.731"E). Tu jsme důkladně prošli, je tam několik výstav s různou tématikou, převážně vojenskou. Ovšem ceny tam mají znamenité. Jen parkování na 4 hodiny pro dodávku 8 Euro (osobák 5). Vstupné pro nás dva dalších 18 Euro, zašli jsme tam na oběd, je tam několik možností, celkem asi 5, my jsme byli ve starých kasárnách v restauraci Musketier. Cena za jedno jídlo je tam všude stejná, mezi 15 až 17 Euro. Pivo tak asi 5, limonáda cca 4. Takže jídlo a pití pro dva cca 48 Euro. Neodolal jsem a dal si 2 piva, mám německé pivo rád a málo kdy mám příležitost ho mít. Takže po odjezdu z pevnosti jsme nejprve našli klidné místo, kde jsme se trošku asi hodinku a půl prospali, (já z toho piva, kluk z únavy) a vyrazili jsme kolem 16:30 hod. k domovu. Návštěva pevnosti byla velmi zajímavá, původně to totiž byl hrad na našem území, o které jsme přišli v době vlády Václava IV. Tam uchvácení našeho území Sasoni zdůvodňovali politickou slabostí našeho krále, což bylo velmi jemně a taktně řečeno, neboť to, co o Václavu IV. víme my, moc pozitivní skutečně není. Expozice zaměřené na historii německého vojenství, i když historie nejnovější, tedy z Třetí říše a doby 2. světové války, kdy pevnost sloužila jako lágr pro válečné spojenecké zajatce, byla skoro zamlčena (prý pevnost ve 30 letech sloužila jako rekreační středisko pro důstojníky Wehrmachtu a jejich rodiny). Válečné době Sasoni věnovali jednu vitrinu se 2 fotografiemi amerických bombarďáků a americkou leteckou bundou a druhou vitrinu s blůzou poručíka Wehrmachtu.Po válce pevnost sloužila jako pasťák pro kulacké a jim podobné buržoazní děti. Z pevnosti nádherný výhled, jednak k nám na Pravčickou bránu, jednak až na Drážďany na obzoru při pohledu severním. Celkově zdařilý výlet, už jsme to potřebovali.
Omlouvám se za kvalitu fotek, zapomněl jsem foťák a tak jsem musel fotit mobilem, ten můj má kvalitu zobrazení asi jako kdyby místo objektivu to mělo zabudované dno od láhve.
Příloha:
DSC_0000008.jpg
DSC_0000008.jpg [ 19.68 KiB | Zobrazeno 5358 krát ]

Příloha:
DSC_0000010.jpg
DSC_0000010.jpg [ 36.65 KiB | Zobrazeno 5358 krát ]

Příloha:
DSC_0000051.jpg
DSC_0000051.jpg [ 25.65 KiB | Zobrazeno 5358 krát ]

Příloha:
DSC_0000054.jpg
DSC_0000054.jpg [ 29.14 KiB | Zobrazeno 5358 krát ]

Příloha:
DSC_0000039.jpg
DSC_0000039.jpg [ 30.74 KiB | Zobrazeno 5358 krát ]

Příloha:
DSC_0000046.jpg
DSC_0000046.jpg [ 27.69 KiB | Zobrazeno 5358 krát ]

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz