RENAULT CAR CLUB

Diskusní fórum Renault Car Clubu
Právě je čtv 18. dub 2024 20:01:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 10. zář 2023 23:29:26 
Offline
člen RCC
Uživatelský avatar

Registrován: úte 05. čer 2012 0:18:20
Příspěvky: 373
Při vyhlášení 11. Velvarského anděla se musím nejdříve omluvit, že jeho konání zde letos potvrzuji se zpožděním (z důvodů jistých rodinných patálií jsem musel počkat na vývoj situace). Avšak snad je vše na dobré cestě, a proto můžeme letošního Velvarského anděla spolu začít vyhlížet. Měli bychom se s ním potkat v tradičním termínu - tedy o první říjnové sobotě, která letos vychází na 7. října. Dnes zmíním jen základní informace, tedy že po ranním setkání ve Velvarech vyrazíme do křivoklátských lesů, abychom spolu dorazili zakončit letošní sezónu na místě z nejdůstojnějších :) - na samotném Křivoklátě.

Podrobnější informace o programu uvedu příští neděli po sobotní schůzce s p. kastelánem na místě činu.

_________________
Radek

Renault 9 TL, phase I, 1397 ccm, 43 kW, r. v. 1983
Renault 19 RT, phase 2, 1721 ccm, 54 kW, r. v. 1992
Renault 16 TX, 1647 ccm, 68,4 kW, r. v. 1976
Renault Thalia Expression, 1390 ccm, 55 kW, r. v. 2003


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11. zář 2023 8:07:40 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. kvě 2012 21:03:15
Příspěvky: 1234
Bydliště: Kolín
Už se moc těším :)

_________________
Pavel V

https://picasaweb.google.com/103556816432908400020

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12. zář 2023 17:11:55 
Offline
člen RCC

Registrován: pát 10. bře 2017 9:42:41
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha-4
Letos přijedeme a moc se těšime :D

_________________
Renault Fuego GTX 2.0, Kia Opirus 3.5 V6,Kia Sephia 1.6 GTX,Audi S6 4.2 V8,


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20. zář 2023 22:20:37 
Offline
člen RCC
Uživatelský avatar

Registrován: úte 05. čer 2012 0:18:20
Příspěvky: 373
Uplynulou sobotu jsem mohl dojednat konání letošního Anděla, se kterým vykročíme do další desítky ročníků. A věřím, že to bude vykročení důstojné. Cílem letošního Anděla bude totiž jeden z našich nejvýznamnější hradů, a sice... Křivoklát

Ale pěkně po pořádku k letošnímu programu:


Hlavní body programu:
- letošní Velvarský Anděl se uskuteční v obvyklém termínu, tedy první říjnovou sobotu vycházející letos na 7. října
- čas příjezdu na snídani: od půl deváté (ale pokud někdo dorazí o něco dříve, určitě ho nevyženeme, jen třeba nebude ještě vše připraveno)
- čas odjezdu na výlet: rádi bychom v 11 hodin, byť tradičně s mírným zpožděním počítáme ;)
- cíl výletu: již zmíněný královský hrad Křivoklát, na který bychom měli dorazit z organizačních důvodů (viz níže) ve 13 hodin.

Podrobněji k jednotlivým bodům:
- velvarské ranní pohoštění
Ponese se v obvyklém duchu. Tedy doufám že v pohodě pro všechny, kteří se rozhodnou s námi na poslední letošní klubový výlet vyrazit. Vzhledem k tomu, že nás letos čeká sice krásná, leč delší cesta, zkusím apelovat, abychom se sešli včas tak, abychom bez většího stresu, pokud možno, vyrazili v již zmíněných 11 hodin. Snad 2,5 hodiny budou pro úvodní setkání se a občerstvení dostačující. A dokud zůstávám u pohoštění, musím bohužel přidat ještě jeden apel. A sice za Benjiho, který posledních sedm ročníků Anděla s námi na zahradě sdílel a už se těší i po osmé. Ovšem málem se mu to již nemuselo splnit. Nedávno totiž prodělal těžkou sepsi, kolaps jater a podařilo se jej zachránit skutečně na poslední chvíli díky profesionalitě a lidskému přístupu nedaleké veterinární kliniky (reference velmi rád poskytnu). Benji má tedy přísnou jaterní dietu a proto prosím, abyste se obrnili proti psím očím a nedělili se s ním o laskominy. Má nyní pochoutky své dietní :(

- přejezd
Z Velvar bychom tedy měli v 11 hodin vyrazit na Křivoklát. Cesta je dlouhá cca 50 km, avšak zejména její poslední část z Lán vede krásnými křivoklátskými lesy, kterými pro klikatící se silnici nelze jet příliš rychle. A konec konců, byla by to i škoda tu cestu "proletět" a nevnímat krásu okolí cesty (bohužel na tamní silnici i tak velmi spěchající jedince možná potkáme). Kolonu na takto dlouhou cestu asi neudržíme, takže společně vyrazíme a snad skoro společně k hradu dorazíme

- Křivoklát
Bylo by asi pošetilé zde hrad nějak představovat. Jistě jej řada z vás již navštívila. Veškeré aktuální informace naleznete na stránkách hradu zde: https://www.hrad-krivoklat.cz/cs
Podařilo se mi pro nás s p. kastelánem, který mi vyšel velmi vstříc, dojednat možnost vjezdu s vybranými vozy na hradní nádvoří. Mělo by se jednat max. o 10 vozů a náš výlet bude také avizován v programu hradních akcí. Proto s možností vjezdu na nádvoří mohou počítat pouze vozy splňující tato kritéria:
- tovární značka Renault, příp. Dacia (ostatně jsme Renault club :) )
- starší datum výroby, tedy nad 30 let
- důstojný stav (ať již po renovaci či dochovaný původní stav)
- majitel k vozu připojí pro ostatní návštěvníky hradu aspoň základní popis vozu (typ, rok výroby, zajímavost - asi je zbytečné uvádět přehršel technických detailů, protože na hradě nelze očekávat převládající motoristické návštěvníky). Inspiraci lze vzít z Jirkovy prezentace zde: viewtopic.php?f=5&t=114 s tím, že obsah buď vhodně přizpůsobíte momentálnímu užití nebo jej uvedete v plném rozsahu a budete jej mít připravený i na jiné události. Mou snahou je, abychom měli prezentaci, pokud možno, jednotnou - tedy s logem klubu (nevadí, když dokument nebude vytištěn barevně).


Počet je skutečně limitován 10 vozy. A protože nevím kdo dorazí a s jakým autem, provedeme výběr ráno před odjezdem. Pro takto vybrané účastníky bude platit omezení v podobě společného vjezdu a odjezdu z nádvoří (to je z organizačních a bezpečnostních důvodů, protože není možné aby se auta trousila na hrad mezi návštěvníky hradu jednotlivě). Na nádvoří bychom měli vjet ve 13 hodin, odjezd domluvíme společně. Samozřejmě, pokud by pro někoho byl odjez z nádvoří příliš brzký, může s autem pouze sjet pod hrad a vrátit se zpět pěšky již jako řadový návštěvník. Pokud by se snad dostavilo více aut, která by si nádvoří zasloužila, budeme muset přesto výběr udělat. Věřím, že pokud by se na někoho nedostalo, že se nebude zlobit a nebude mu líto přípravy popisu vozu (určitě jej použije brzy při jiné příležitosti).

Ostatní účastníci s renaulty mají předjednané parkování pod hradem u pivovaru (počet míst se dozvím až v sobotu ráno, ale nebude jich také více než 10). A na ostatní, na které se nedostane, ti zaparkují na nedalekém placeném parkovišti.

Pokud jde o program na hradě, ten již nebude kromě výstavy aut více organizován. Zcela záměrně, hrad totiž poskytuje spoustu rozličných možností pro strávení krásného odpoledne dle preferencí každého z nás. Lze posedět v některé z kaváren či restauraci, navštívit různé ateliéry s uměleckými předměty, nakoupit medovinu, víno, české vánoční ozdoby v Huderce ;) a hlavně vybrat si z některých prohlídkových okruhů, které jsou různě tématicky zaměřené. A pokud by někdo přesto postrádal vůni benzínu, může sejít dolů pod hrad a navštívit muzeum motocyklů - http://www.muzeum-krivoklat.cz/#utm_sou ... cz-2345645

Jen upozorňuji, že poslední prohlídka hradu začíná v 16 hodin a zmíněné muzeum motocyklů ve stejný čas zavírá.

A závěrem si dovolím z určitého důvodu, který prozradím až v den konání Anděla, požádat ty z vás, kteří mají "er devítku", zda by se mohli zúčastnit právě s ní ;)

Případné další informace zde budou doplňovány, jako obvykle.

Těšíme se na vás.

_________________
Radek

Renault 9 TL, phase I, 1397 ccm, 43 kW, r. v. 1983
Renault 19 RT, phase 2, 1721 ccm, 54 kW, r. v. 1992
Renault 16 TX, 1647 ccm, 68,4 kW, r. v. 1976
Renault Thalia Expression, 1390 ccm, 55 kW, r. v. 2003


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23. zář 2023 15:09:13 
Offline
člen RCC

Registrován: sob 09. čer 2012 15:38:59
Příspěvky: 191
Bydliště: Brno
Ahoj Radku,
Zní to natolik lákavě, že jsme se rozhodli s Janou přijet a přidá se i Mario s Magdou. Chtěli by jsme někde přespat do neděle. Bude někde odpolednovečerní závěrečné posezení, kde by jsme mohli i přespat? Nebo nic neplánuješ a máme hledat ubytování sami?
Milan

_________________
Safrane V6 3,0 RXE (Voiture présidentielle)
Avantime V6 3,0 Privilége (Violette)
Super5 GTE 1,7 Blue Rider
a dalších více něž 555 ks 43x menších na http://www.autosalon.cf.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26. zář 2023 23:07:43 
Offline
člen RCC
Uživatelský avatar

Registrován: úte 05. čer 2012 0:18:20
Příspěvky: 373
Pro některé účastníky, kteří se nezúčastnily loňského Anděla, avšak znali dřívější obvyklé složení programu dne, raději ještě uvádím drobnou úpravu v organizaci, kterou jsme vyzkoušeli v loňském roce a zkusíme se jí přidržet i letos. Totiž společný přesun na večeři byl z programu vypuštěn ve prospěch výletního odpoledne. Převážná většina účastníků na Andělovi nepřespává, byť si někteří pamětníci vzpomenou, že se Anděl pokoušel být dvoudenním výletem stejně jako dřívější Pohárek a nyní Kolečko. Snad je to podzimním termínem konání, kdy se dny krátí a mnozí z vás upřednostňují odjezd k domovu ještě za světla. Hromadná večeře potom mohla někoho stresovat, nemohl-li být obsloužen při větším počtu hostů rychleji a také času na společně posezení již mnohdy moc nezbylo. Proto jsem se rozhodl nekrátit odpoledne organizovaným přejezdem na večeři, abychom spolu mohli pobýt co nejdéle. Tomu se také snažím přizpůsobit místo výletu, totiž abyste v něm vždy našli možnost i občerstvení. Společnou večeři si potom můžeme domluvit individuálně tak, aby se mohl zdržet skutečně jen ten, kdo chce a může. Zkrátka, aby pro každého z vás byl Anděl pohodový i při návratu z něj.

Zda je odkaz - Anděl se již stal součástí kulturního říjnového hradního programu :)
https://www.hrad-krivoklat.cz/cs/akce/1 ... krivoklate

_________________
Radek

Renault 9 TL, phase I, 1397 ccm, 43 kW, r. v. 1983
Renault 19 RT, phase 2, 1721 ccm, 54 kW, r. v. 1992
Renault 16 TX, 1647 ccm, 68,4 kW, r. v. 1976
Renault Thalia Expression, 1390 ccm, 55 kW, r. v. 2003


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06. říj 2023 7:27:48 
Offline
člen RCC

Registrován: pát 10. bře 2017 9:42:41
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha-4
Ahoj,
bohužel nepřijedeme. Nemoc v rodině. Moc si to užijte, krásný Křivoklát, je to u nás na chalupě.

Zdravíme
Petr s rodinou

_________________
Renault Fuego GTX 2.0, Kia Opirus 3.5 V6,Kia Sephia 1.6 GTX,Audi S6 4.2 V8,


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 10. říj 2023 17:59:12 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. kvě 2012 21:03:15
Příspěvky: 1234
Bydliště: Kolín
Se zpožděním bych velice rád poděkoval Radkovi a Hance za dobře naplánovaný a prožitý 11. Velvarský Anděl. Jsem moc rád, že jsem mohl prožít krásný den v příjemném kolektivu všech účastníkův a také bych rád poděkoval všem, kteří přijeli se svým Renaultem a účastnili se. Dopoledne patřilo tradičně společnému setkání s bohatým občerstvením, kromě proviantu zajištěného klubem děkuji i všem, kteří sami doma něco připravili a dovezli k ochutnání, dobrot byl plný stůl. Před polednem jsme vyjeli v koloně spanilé jízdy s cílem na hrad Křivoklát, kde pro vybraný počet vozidel bylo připravené čestné stání přímo na hradním nádvoří, za což také Radkovi děkuji. Moc rád jsem vás všechny po delší době viděl a moc rád si z každým z vás chvilku popovídal. Již nyní se těším na další setkání a na 12. Velvarského Anděla :D

_________________
Pavel V

https://picasaweb.google.com/103556816432908400020

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11. říj 2023 0:28:43 
Offline
člen RCC
Uživatelský avatar

Registrován: úte 05. čer 2012 0:18:20
Příspěvky: 373
Tak, a asi nezbývá než udělat obvyklou tečku za letošním Andělem v podobě fotoalba s vybranými momenty. Osobně mám nejraději z každého ročníku Anděla společnou fotografii všech, kteří se v daném roce rozhodli strávit první říjnovou sobotu s námi, resp. s klubem. Již jsem poděkoval také panu kastelánovi, kterého jsme pro jeho dovolenou nezastihli, ale kterého velmi vstřícně zastoupil jeho kolega p. Hořejší. Při obvyklém "proslovu" z balkónu jsem možná zapomněl blíže vysvětlit, proč byly R9 a R11 separovány před budovu purkrabství. Totiž touto skromnou expozicí jsem chtěl připomenout 40. výročí, které oba tyto skvělé vozy postupně oslavily (R9 v roce 2021 a R11 letos). Francouzský R9/11 klub si obě výročí náležitě připomínal (v roce 2021 dnem na závodním okruhu v La Châtre, kterého jsem se zúčastnil, a letos v Le Mans). Proto také budu tento spřízněný klub ve Francii informovat, abychom se podělili s jeho členy o náš výlet.

https://photos.app.goo.gl/hA19BzFB4iPXftqq5

_________________
Radek

Renault 9 TL, phase I, 1397 ccm, 43 kW, r. v. 1983
Renault 19 RT, phase 2, 1721 ccm, 54 kW, r. v. 1992
Renault 16 TX, 1647 ccm, 68,4 kW, r. v. 1976
Renault Thalia Expression, 1390 ccm, 55 kW, r. v. 2003


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 13. říj 2023 22:49:19 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě 2012 22:28:30
Příspěvky: 782
Bydliště: Praha
Sám za sebe a nakonec samozřejmě i za klub musím moc poděkovat především Radkovi a Hance za opět naprosto skvěle zvládnutou akci, kterou jsem si velmi užil. Ještě nikdy jsem neparkoval se svým autem v hradě :mrgreen: , to byl pro mě a pro R11 opravdu super zážitek, podpořený nejen výročím počátku výroby R11, ale hlavně všemi, kteří se na akci podíleli a zúčastnili se jí :mrgreen:
Dle mého názoru se 11. Velvarský Anděl opět velmi velmi podařil, pro mě i proto, že byl "jedenáctý" :mrgreen: To je moje úchylka :mrgreen:

Z mého hlediska to všechno bylo super i proto, že mám pocit, že tyto akce i nadále mají smysl i do budoucna...
Krásně jsme se sešli, popovídali....a o tom to je....tak je to spravne, tak to ma byt...jak by řekl už dnes klasik...
Takže moc děkuji všem zúčastnivším se a těším se na akce další :mrgreen:

A jen tak mimochodem pro pobavení....po cestě domů jsem zjistil, že i R11 může mít tempomat :mrgreen:
Praskla mi pružina vracející plynový pedál - takže stačilo nastavit pedál do správné polohy a auto jelo samo...
....do chvíle, než jsem potřeboval přeřadit....to jsem musel plynový pedál nadzvednout špičkou boty zpátky... :mrgreen:
Ale dojel jsem v pohodě, místo meziplynu jsem zvedal pedál :mrgreen:

_________________
Renault 11 GTL, phase I, 1397 ccm, 49 kW, 5 dv., r.v. 1986
Renault Espace I 2000 TSE, phase II, 1995 ccm, 74 kW, 5 dv., r.v. 1990
Renault Clio III Grandtour, phase II, 1149 ccm, 16V, 55 kW, r.v. 2010
Karosa LC 735, typ 735.40, ex. Armáda ČR, r.v.1988
Jawa 50 Pionýr, typ 20, ex. ČSLA, r.v. 1979


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz