RENAULT CAR CLUB

Diskusní fórum Renault Car Clubu
Právě je ned 28. dub 2024 7:02:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nepodařená dovolená u moře v 2023
PříspěvekNapsal: pát 11. srp 2023 19:33:23 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 489
Bydliště: Tetín (Beroun)
Vrátil jsem se z dovolené, cestu jsem omezil na BiH a MNE. Nedopadlo to dobře, od samého začátku problémy. Ráno 31. 7. při odjezdu při kontrole vozu (náplně, olej atd...) jsem zjistil, že tam vypadla do motoru nějaká hadice, o které jsem si myslel původně že je vzduchová na přívod vzduchu někam k filtru. Po půl hodině hledání včetně pod vozem se toto nepotvrdilo, tak jsem pátral dál a jediný "úd", kam se dala nasadit byl vývod ze dna okapnice pod oknem, aby voda netekla přímo na motor-je svedená hadicí. Důvod byl v prasklé původní francouzské hadicové svorce. Tak jsem vyrazil do OBI v městečku mém střediskovém okresním, koupil tam za asi 16,- Kč novou šroubovací hadicovou svorku (a lepší řešenou, než ta původní), kterou všichni známe, hadici namontoval a mohlo se jet. Ztratil jsem ale asi 2 hodiny. Později se ukázalo, že jsem zapomněl můj profi fotoaparát, pěkně jsem si ho připravil, nabil.....a jak jsem zjistil při příjezdu, odnesl do koupelny místo do auta. Proč zrovna tam, nevím. Fotilo se mobilem. Těsně za hranicemi BiH mi odešla navigace. To byl malér, protože všechna ta připravená místa ke spaní nadivoko a parkoviště u různých pamětihodností při cestě byla nedefinovatelná a řadu těch míst i památek v autoatlasu v měřítku 1:800 000 nebylo vůbec možné najít, i když směr a postup hlavní trasy ano. Takže jsem jezdil jako v době před 50 lety, kdy mi bylo 20 let a žádné navigace neexistovaly. Na rozdíl od mého 17. letého syna jsem ale autoatlas uměl používat. Uvažoval jsem, že si koupím navigaci v MNE, ale odradilo mě, že bych po zbytek života, (vzhledem k mému věku), musel poslouchat ty kecy v ní srbochorvatsky.
Co ale bylo nejhorší bylo počasí. První den a půl u moře svítilo slunce a koupali jsme se. Byli jsme na Budvě, pak v Ulcinj v MNE. Pak ale přišly bouře a prudké deště. Ochladilo se na 18-20 st. C, v noci na 11, a jestli přestalo pršet, pak obvykle mezi 14 až 16 hodinou. Takže jsme leželi v autě, poslouchali přívalový déšť a nudili se. Jakmile nastala dešťová přestávka, vyrazili jsme na pivo nebo jídlo a během 3 hodin jsme museli být zpět, abychom nezmokli. Pršelo i v Albánii, jak bylo možné sledovat přímo v Ulcinj přes moře. 3. den jsem rozhodl, že jestli bude 5. den ještě pořád pršet, vracíme se domů. Nejen, že v ten den pršelo, ale byla taková bouře, že auta na parkovištích stála v Budvě ve vodě až po nárazníky a rychloběh našich stěračů nestačil. Pršelo prakticky celou cestu domů, až na úsek někde mezi Banja Luka a Balatonem, kdy sice bylo pod mrakem, ale nepršelo. Vrátili jsme se včera v noci. Byl to prima výlet. Ujeto 2 700 km se spotřebou v průměru 6,5 litru. Auto šlapalo jako hodinky. Cestopis nebude. (Jo a ta MIO navigace-podle sdělení servisu - odešla hlavní deska, takže u tohoto modelu už opravu nelze, nejsou díly, takže bude nová navigace. Já totiž do mobilů nekupuju data, kromě základního přídělu společně s hovorovým tarifem a tento zvyk jezdit podle okenní navigace měnit nebudu. Jen si říkám, kolik by taková závada navigace stála u automobilní navigace integrované v autoinfotainmentu v autoservisu. Já tuhle pořídím do 2,5 tisíc Kč.)
Jakmile zpracuju fotky, dám důkaz o tom počasí.

Cestou jsme napočítali v provozu 20 Renaultů Fluence, žádný Renault R11 (jen v Bosně 1x R9), Boxery jsme nepočítali, byly jich stovky.

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz