RENAULT CAR CLUB

Diskusní fórum Renault Car Clubu
Právě je úte 19. bře 2024 4:26:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: T - jako Thalia II
PříspěvekNapsal: pát 19. říj 2012 11:26:25 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
Je hotovo a jdu si odpoledne pro Thalii. Prý vyndali převodovku a vyndali gufera. Gufera vyměnili i když původní poškození na pohled nevykazovala, přetěsnili příruby a znovu to sešroubovali a namontovali. Včera auto stálo a čekali, jestli to nepoteče přírubou a prý neteklo, dneska to jeli trochu víc projet a zase neteklo. Toť prý vše. Pokud by stačilo opravdu jen to přetěsnění skříně, bylo by to skvělé. Budu to muset asi nějakou dobu doma sledovat pár týdnů. Jenže to znamená na zem pod auto a dlažba už je studená..... Nepohodlí.

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T - jako Thalia II
PříspěvekNapsal: pát 26. říj 2012 7:43:22 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
Vyzkoušel jsem, jak překalibrovali ten plovák v nádrži.
Dříve, to při naměřené nule (vynulování údajů o dojezdech a spotřebě) pojalo do nádrže 36 litrů, takže tam bylo 14 místo nuly. Po seřízení když to měří nulu, pak to při spuštění funkce vyčíslení obsahu nádrže, (to se při vypnutém zapalování zmáčkne knoflík přepínání počítače a drží se rukou, pak se zapalování zapne a pak se znovu zmáčkne ten knoflík, jak mě naučili v opravně), na displeji ukáže kolik litrů je v nádrži , mě to ukazovalo 5 litrů. Vešlo se tam rovných 42 litrů u pumpy, takže tam ve skutečnosti bylo 8 litrů v nádrži.
Neboli po opravě je to lepší, ale diference mezi změřeným a skutečným obsahem pořád 3 litry je. To už je ale přece jenom snesitelnější odchylka, než ta minulá. Dál je v servisu buzerovat nebudu, neboť to směřuje auto k pumpě dříve než skutečně musí a nikoli naopak, takže se nic až tak hrozného neděje. Trošku při tom jenom trpí moje matematicko statistická duše.

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T - jako Thalia II
PříspěvekNapsal: čtv 07. úno 2013 10:52:35 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
Zapoměl jsem napsat, že dva dni před Vánocemi v prosinci 2012 jsem se na jednom parkovišti v Berouně při oblevě při couvání po zabrždění na tajícím ledu dokluzl s Thalií k autu stojícímu za mnou a lehce jsem udělal levým rohem zadního nárazníku lavórek o průměru asi 6 cm a hluboký asi 2-3 mm v jeho zadních dveřích. Byla to Felicie. Jemu jsem to vyřešil přes moje povinné ručení, i když jsem mohl ujet (nikdo tam nebyl), jak mě to udělali všichni, co mi takhle několikrát nabořili Dacii. Nejsem ale gauner. Později jsme se sešli, ani se moc nezlobil, při vidině nových dveří (i když myslím, že je nedostal, opravitelné to dle mého názoru bylo jako po kroupách).
Já mám na Thalii trochu odřený nárazník, jinak nic. Tak jsem odřeninky jdoucí do podkladu (3 odřeninky cca 2-3 mm2) zatřel lakovou tužkou, co mi dali zadarmo v servisu v Praze na Zličíně zdarma a ty co šly jen do lesku (cca 20 cm2) jsem zabrousil smirkem zrnitosti 14000 a přestříkl bezbarvým sprayem. Potom po zaschnutí (pod tepelnou žárovkou) jsem to přeleštil Tempem. Logické je, že to je vidět, ale až tak při vzdálenosti bližší než 1,5 metru od auta. Stříkat celý nárazník za cca 7 tis. by byly asi vyhozené peníze, už proto, že minimální spoluúčast u havarijního pojištění mám 6 tisíc, takže bych to vlastně musel platit skoro celé.

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T - jako Thalia II
PříspěvekNapsal: úte 23. dub 2013 14:41:21 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
Při výměně zimních pneu jsem před asi 2 týdny zjistil, že mi u Thalie přes zimu kompletně zrezavěly poloosy, části brzd a nápravy, hlavně vepředu, vzdu méně. Pokus o reklamaci nevyšel. Zatím je to jen povrchové, tak až někdy do léta to nadzvihnu, oškrábu, potřu bezoplachovým odrezovačem, pak 2x základovku a na to černý email. Přes něj nakonec tlumex a to by byl v tom čert, abych to neodstarnil jednou provždy. Reklamaci odmítli se zdůvodněním, že to ve fabrice neošetřují proto, že to i bez ošetření přežije prý auto. Francouzi prý odmítají takové opravy proplácet. Taková závada asi za soudní vymáhání práva nestojí, bylo by to dražší a delší než svépomocné řešení. Potěšili mě alespoň s tím, že když si to natřu sám, nebudou mi upírat právo na uspokojení ze záruky při uplatnění mechanické závady na těch dílech.

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T - jako Thalia II
PříspěvekNapsal: úte 23. dub 2013 15:21:57 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě 2012 22:28:30
Příspěvky: 782
Bydliště: Praha
No já nevím...aby pak nějakej chytrej nepřišel na to, že když je to natřený...atd. atd. Žijeme v ČR...
Na Cliu taky máme rezavý poloosy, třmeny brzd, dokonce bubny jsou v podobném stavu, jako na naší R11, kde jsou ovšem původní, takže bych té životnosti docela veřil ;) Ale taky mě při přezouvání docela překvapilo, jak je orezlá až loupající se hrana kotoučů vpředu a jak mají po 28 000 km 0,5 mm hranu...

_________________
Renault 11 GTL, phase I, 1397 ccm, 49 kW, 5 dv., r.v. 1986
Renault Espace I 2000 TSE, phase II, 1995 ccm, 74 kW, 5 dv., r.v. 1990
Renault Clio III Grandtour, phase II, 1149 ccm, 16V, 55 kW, r.v. 2010
Karosa LC 735, typ 735.40, ex. Armáda ČR, r.v.1988
Jawa 50 Pionýr, typ 20, ex. ČSLA, r.v. 1979


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T - jako Thalia II
PříspěvekNapsal: úte 23. dub 2013 15:55:34 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
Ta hrana na kotoučích je daná měkkostí materiálu, nové Hyundaje na to také trpí, jak čtu na fóru u nich. Myslím, že si výrobci zajišťují lepší odbyt náhradních dílů vlivem snížení životnosti některých skupin a podskupin. Jinak ten nátěr udělám, ono to fakt na novém autě moc blbě vypadá. Zajímavé je, že se to na Dacii po 6 zimách také začíná projevovat, daleko méně než u Renaulta, jenže ta má 100 tisíc najeto a je o 5 let starší. Takže kvalita v posledních 5 letech šla rozhodně dolů. Na Hyundaji jsem to dělal před 2 roky, tenkrát měl 7 let věku a také to jen začínalo s rezem na poloosách i nápravách a zatím to drží po natření jako skála. (Tam jsem natíral i kardanovou hřídel, nějak mi to nedalo).

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T - jako Thalia II
PříspěvekNapsal: pát 21. čer 2013 9:36:08 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
Včera dopoledne před nemocnicí v Motole, kde byla žena s klukem u očaře mi zase někdo odrbal auto, zrovna to nejnovější (Renaulta Thalii) vzal to rohem přes lem zadního pravého blatníku a kousek nárazníku. Jenom štrejchnul, takže mi ten lem i nárazník odřel v lesku, na tmavé metalíze to bylo dost vidět, ale nic nepromáčknul, snad jen cca 1 cm2 velmi mělké, téměř neznatelné prohlubeninky opravitelné v budoucnu metodou jako po kroupách. Samozřejmě, že by nechal za oknem vzkaz a měl snahu se přiznat a řešit to přes pojišťovnu ani náhodou, takový blb jsem asi už jenom já, co se takhle chová. Asi to bylo něco většího, budˇ SUV nebo dodávka, osobáky mají nárazníky níže. Takže jsem pěkně do půl jedné v noci (začal jsem ale kolem půl jedenácté - jedinou techniku, kterou mám je klůcek a ruce) vzal leštěnku Tempo na nové laky a zaleštil to, úplně stoprocentní to není, ale kdo o tom neví, nenapadne ho to, dobrých 60 cm2. Později to dodělám pořádně. Musel jsem, dneska jedu na sraz zrovna tímhle vozem a přece tam nepojedu s odřeným autem.

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T - jako Thalia II
PříspěvekNapsal: stř 04. pro 2013 15:22:45 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
Historie se uzavřela, včera jsem Thálii prodal. Trošku mě bolelo srdce, ale bylo to ekonomicky nutné.

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz