RENAULT CAR CLUB

Diskusní fórum Renault Car Clubu
Právě je čtv 16. kvě 2024 12:48:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 07. led 2013 16:46:33 
Offline
člen RCC

Registrován: úte 29. kvě 2012 15:07:33
Příspěvky: 473
Bydliště: Praha 8
Ahoj renaulťáci,

parkuju R8 v obecních garážích na Praze 8 a včera jsem během novoroční kontroly auta zjistil, ze někdo ukradl z auta krycí plachtu a poškrábal zadní kapotu klíčem, asi 40cm vryp. Volal jsem do správcovské firmy VAS, která spravuje pro obec garáž, a řekli mi, že mám nahlásit událost na Policii ČR a pak se to bude řešit s majitelem domu. Nejsem ale schopen doložit, že s autem jsem nevyjel ven, i když tomu tak opravdu bylo. Mam celoroční povinné ručení, neodevzdávám SPZ do depozitu takže teoreticky jezdit můžu a škrábnutí se mi může stát i mimo garáž. Žádné kamery tam nejsou tedy žádný důkazní materiál nemám. Chci ale bojovat a získat náhradu škody. Pojištění proti vandalismu nemám sjednané a to by asi idealně takovou událost pokrylo. Nemáte tip, jak to uchopit?

Díky, P.


Petře, používej, prosím, v souladu s pravidly fóra diakritiku ;) Neznám lepší zábavu, než doplňovat háčky a čárky do existujícího textu... :mrgreen: Díky moc ;)


Přílohy:
06012013201.jpg
06012013201.jpg [ 52.76 KiB | Zobrazeno 8119 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07. led 2013 19:03:27 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. kvě 2012 21:03:15
Příspěvky: 1239
Bydliště: Kolín
Petře, pokusím se ti nějak poradit. Určitě tu policii zavolej a škodu nahlas. Policie celou věc písemně zaprotokoluje. Uveď kdy jsi zjistil škodu na vozidle a podrobně nech v policejním protokolu písemně uvést rozsah poškození (které díly a jak jsou jsou poškozené, jak hodně jsou poškozené - například rýha nezmámým předmětem na zadní kapotě motoru v délce 65cm hluboká až na plech). Do policejního protokolu nech také písemně zaznamenat, že se jedná o historické vozidlo s číslem atestu. To jim doložíš kontrolní samolepkou a průkazem a případně i protokolem o testování na historickou původnost který máš u sebe. Tohle je důležité pro případné ocenění náhrady škody od majitele (provozovatele) společných garáží nebo od pojišťovny. Také bych uvedl, že vozidlo bylo nedávno lakované. To jestli máš nárok na odškodnění samozřejmě zjistíš z nájemní smlouvy na pronájem parkování ve společné garáži. Jestli má v provozních podmínkách uvedeno že za škodu vzniklou v společných garážích neodpovídá, bude s tím asi mnohem větší starost. Do protokolu nech písemně zaznamenat že vozidlo bylo zaparkované v době den.měsíc.2012 a zjištěné poškození dne den.měsíc.2013. Nech zaprotokolovat, že vozidlo v této době nikde nejezdilo a bylo zaparkované na místě zjištění škody. Víc mě teď nenapadá. Nevím, jakou máš představu o finanční stránce náhrady. Pokud je vlastník nebo provozovatel těch společných garáží pojištěný a likvidátor pojišťovny pošle návrh v částce xxxxx,-kč a ty nebudeš s výší částky spokojený, tak lze nechat udělat znalecký posudek poškození vozidla a podat na pojišťovnu společně s tímto posudkem vlastní návrh finančního vyrovnání. Důležité je, aby se při nahlašování škodní události písemně a důrazně uvedlo, že se jedná o historické vozidlo (průkaz a atest číslo a případně kopie testačního protokolu). Likvidátor má už jiný nadhled na vozidlo a hodnotí se podle jiných tabulek !! Originál doklady nikomu nenechávej a hlídej si je. Když bude někdo chtít nějaké doklady, nech udělat kopie a případně je nechat ověřit !!! Pokusím se ještě nějaké rady zjistit a když tak ti zavolám.

_________________
Pavel V

https://picasaweb.google.com/103556816432908400020

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07. led 2013 20:40:48 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě 2012 22:28:30
Příspěvky: 782
Bydliště: Praha
Já bych to viděl stejně, jako Pavel, asi je to nejrozumnější cesta. Myslím, že nějaké pojištění proti vandalismu by provozovatel garáží mohl mít, přeci jen je to služba. Otázkou ovšem je, jestli by se to netýkalo jen škod způsobených samotným provozovatelem, resp. jeho činností. Proti tomu být pojištěn podle mě musí. Ale proti vandalismu, který způsobil někdo jiný...to nevím. Druhou věcí je zjistit, jak je parkoviště zajištěno proti vstupu neznámých osob, které tam nemají co dělat. Zjistit povinnosti správcovské firmy, které jim ukládá pronajímatel, tedy městská část. Jestli třeba v něčem nemohli pochybit (např. zrovna v té ochraně před nepovolanými osobami). Každopádně ale koukni do vlastní smlouvy s nima, co tam máš zakotveno. Víc mě teď nenapadá.

_________________
Renault 11 GTL, phase I, 1397 ccm, 49 kW, 5 dv., r.v. 1986
Renault Espace I 2000 TSE, phase II, 1995 ccm, 74 kW, 5 dv., r.v. 1990
Renault Clio III Grandtour, phase II, 1149 ccm, 16V, 55 kW, r.v. 2010
Karosa LC 735, typ 735.40, ex. Armáda ČR, r.v.1988
Jawa 50 Pionýr, typ 20, ex. ČSLA, r.v. 1979


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09. led 2013 12:42:04 
Offline
člen RCC

Registrován: úte 29. kvě 2012 15:07:33
Příspěvky: 473
Bydliště: Praha 8
Ahoj,

díky za reakce. Nyní již správně s diakritikou:) Přečetl jsem si smlouvu na pronájem nebytových prostor (garáže), kterou mám uzavřenou s pražským magistrátem a je v ní napsáno, že "nájemce byl seznámen s tím, že garážová a parkovací stání nejsou hlídána a pojištěna". Myslíte, že v tomto případě má vůbec smysl něco rozjíždět?

P.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09. led 2013 15:17:33 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. kvě 2012 21:03:15
Příspěvky: 1239
Bydliště: Kolín
To je škoda, že není prostor pro vandalismus a krádeže pojištěný. Nejsem právník, zda tebou citovaná věta je v souladu a tím pádem již nelze po majiteli nebo provozovateli společného parkování vzniklou škodu vymáhat. Myslím si, že na magistrátu nijak neuspěješ. K zamyšlení teď tedy ještě je, jestli nevznikla další škoda na vozidlech a majetku dalším majitelům. Třeba je vás více a škodu již někdo na policii hlásil. Třeba se policii podaří pachatele trestného činu dopadnout. A když budeš mít policejní záznam o nahlášení škodní události na svém vozidle a bude pachatel usvědčen, můžeš po něm nárokovat vzniklou škodu. Když policejní záznam o nahlášené škodě mít nebudeš, tak i když pachatele chytnou, tak už nárok na odškodnění mít nebudeš. Sám nevěřím tomu, že by pachatele našli, ale zázraky se někdy stávají. Zkusil bych zjistit zda nevznikla v tom časovém období škoda na vozidle nebo majetku i někomu jinému. Jestli ano, tak bych to asi nahlásil policii a čekal kdyby náhodou... Parkování ve společných prostorech je vždy rizikové. Zkus se časem podívat po jiné možnosti ustájení tvé R8. Pronájem nebo koupě samostatné garáže atd.

p.s. Případná oprava a přelakování bude dle mého odhadu cca 2500 až 4000 kč. Píšu to jen pro zamyšlení kolik času a běhání strávíš, když budeš škodu hlásit na policii a pachatele chytnou...

_________________
Pavel V

https://picasaweb.google.com/103556816432908400020

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09. led 2013 15:28:51 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 490
Bydliště: Tetín (Beroun)
Myslím, že jako důkaz o tom že jsi nevyjel Ti poslouží i případné Tvé čestné prohlášení nebo jeho uvedení do protokolu na PČR. Tím jsi mi připoměl, že bych se měl jít podívat na Hjundaj, který mi parkuje v podobných garážích na Praze 10 a už jsem ho dobré 2 měsíce neviděl, neboť s ním v zimě nejezdím.

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10. led 2013 11:40:36 
Offline
člen RCC

Registrován: úte 29. kvě 2012 15:07:33
Příspěvky: 473
Bydliště: Praha 8
No, viděl bych to na nějaké dítě, na jednom místě jsem našel otisk dětských prstíků a moje deti to nebyly..Každopádně díky za rady a možná tedy všem doporučuji nechat si auto pojistit proti vandalismu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10. led 2013 12:09:29 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 490
Bydliště: Tetín (Beroun)
Tohle pojistkou asi nepokryješ, obvykle minimální spoluúčast (aspoň u mých aut) se pohybuje někde mezi 6 a 10 tis. Kč. Je to prostě pod spoluúčastí. Já bych s tím nedělal vědu, zakryl bych to lakovou tužkou v odstínu laku auta, nechal pod tepelnou žárovkou uschnout a pak to vzal po asi 2 hodinách leštěnkou Tempo na nová vozidla, tím se odstraní přetoky barvy na původním laku. Totiž podobně mi vandal zničil Hjundaj na levém boku, ale těch vyrýpaných čar v délce asi 3 metry bylo několik pod sebou. Takhle jsem taky řešil řešil oděrky od kamínků na pravých dveřích Thalie před asi týdnem. Ani to není u obou aut vidět, ale u Hjundaje ta laková tužka změnila za ty roku trošku odstín, takže kdo o tom ví, pozná to.

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz