RENAULT CAR CLUB

Diskusní fórum Renault Car Clubu
Právě je pát 17. kvě 2024 1:33:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 30. dub 2013 9:51:04 
Offline
člen RCC

Registrován: úte 29. kvě 2012 15:07:33
Příspěvky: 473
Bydliště: Praha 8
Ahoj,

nemáte z vlastní zkušenosti tip na nejvýhodnější povinné ručení historického vozidla s V značkami, tj. "za co nejméně peněz co nejvíce muziky"?

Díky, P.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30. dub 2013 10:12:20 
Offline

Registrován: sob 09. čer 2012 21:28:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha 9
Asi Ti neodpovím úplně přesně na Tvůj dotaz, ale z vlastní zkušenosti mi připadá nejvýhodnější mít veterána na normálních číslech. Povinné ručení mě vychází ročně na nějakých 500 Kč (cca 42 Kč/měsíc), což mi přijde jako symbolická částka vůči ostatním nákladům na provoz.
Ale u hodně starých vozů, myslím tím předválečných a starších je to asi nesmysl.

_________________
Richard Z


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30. dub 2013 13:06:24 
Offline
člen RCC

Registrován: úte 29. kvě 2012 15:07:33
Příspěvky: 473
Bydliště: Praha 8
Ahoj,

díky za reakci. Mám auto právě na V značkách (F127, né Renault:), proto se ptám na tipy. Zkoušel jsem i online porovnávače na webu, ale ptám se ještě osobně vás z klubu, jaké máte zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30. dub 2013 19:35:30 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. kvě 2012 21:03:15
Příspěvky: 1239
Bydliště: Kolín
Tak já taky něco připíšu. Když tak mě někdo doplňte nebo opravte. Richarde, jestli je auto na černých nebo veteránských číslech nemá vliv na pov.ruč. Většina pojišťoven dává na veteránské čísla 1/12 z roční plné sazby v dané kategorii a regionu. Region je jeden z faktorů, který má na cenu velký vliv. Jiná je základní sazba v Praze a jiná třeba v Prachaticích. Dále má na cenu vliv jestli měl provozovatel nebo majitel nehodu (škodní událost). Dalším faktorem je s jakým škodným plněním se pojistka uzavírá (30 mil. 60.mil 120mil atd.) U černých čísel některé pojišťovny dávají 1/12 na základě testace na historickou původnost. Někde je ta sleva třeba 1/4 z roční sazby. Některé pojišťovny dávají slevu 1/12 nebo 1/4 atd. i bez testace,ale pro auta třeba nad 35 nebo 50 roků. ČPP myslím dává slevu pro veterány i bez testace nad 30 roků.

Rád bych ale všechny upozornil, aby si při sjednávání pov.ruč dobře rozmyslel tu výši škodného plnění. Například u ČP je základní sazba u vozidla s obsahem 1300ccm s plněním 35mil. v Kolíně 4000,- z toho 1/12 je 333,- , s plněním 50mil 4500,- je 1/12 375,- Rozdíl je tedy 42,- kč A teď zvažte, jestli se úspora 42,- kč vyplatí v případě, když způsobíte nehodu, při které je škoda například 42mil korun. Jen chci upozornit na tu výši škodného plnění !!! Stačí nedat přednost a kamion s nákladem za 80mil bude K.O. a vaše pojištění bude krýt jen třeba těch 50mil korun

Petře, tady ti každý můžeme třeba napsat konkrétní částky kolik platíme pov. ruč. za konkrétní auto v konkrétním městě a s jakým plněním. Tedy já konkrétně R12 v Kolíně u ČP na rok platím 275,-kč a plnění mám 100mil. Jestli tedy chceš vědět přesně kolik se v tvém trvalém bydlišti platí za pov.ruč. u tvé R8, budeš muset navštívit všechny pojišťovny a nechat si udělat výpočet. Další otázka je, co ti každá pojišťovna ještě třeba nabídne za asistenční služby, to jsem ale já nikdy nezkoumal.

_________________
Pavel V

https://picasaweb.google.com/103556816432908400020

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 01. kvě 2013 0:52:13 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě 2012 22:28:30
Příspěvky: 782
Bydliště: Praha
Mých 238.- ročně u Allianz není informace úplně relevantní, protože jsem členem VIP skupiny "Státní opera" (můj kolega byl pojišťovák u Allianz) a ještě k tomu mám celý bonus + slevy za propojišťěnost (druhé auto, byt). I to totiž může hrát roli, totiž kolik pojistek máš u pojišťovny. Tak lze získat u své pojišťovny slevu na další pojišťění. Takže bych začal s kalkulacemi u pojišťovny, kde už něco máš.
Každopádně u Allianz je standardně příspěvek na odtah v případě poruchy (tuším 1500.-) nebo odtah zdarma do 50 km a to opakovaně. A pak je tam v ceně pojišťěni proti živlu, což mi přijde zrovna u veterána docela dobrá věc...když třeba přijdou kroupy a z důvodu nedostatku nebo nesehnatelnosti dílu se to musí vytahovat...
Takže i tímto směrem bych se snažil uvažovat a ne za každou cenu šetřit. Ono se s veteránama stejně jezdí spíš tak, že pravděpodobnost způsobení škody je daleko menší, než u běžného auta ;)

_________________
Renault 11 GTL, phase I, 1397 ccm, 49 kW, 5 dv., r.v. 1986
Renault Espace I 2000 TSE, phase II, 1995 ccm, 74 kW, 5 dv., r.v. 1990
Renault Clio III Grandtour, phase II, 1149 ccm, 16V, 55 kW, r.v. 2010
Karosa LC 735, typ 735.40, ex. Armáda ČR, r.v.1988
Jawa 50 Pionýr, typ 20, ex. ČSLA, r.v. 1979


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz