RENAULT CAR CLUB

Diskusní fórum Renault Car Clubu
Právě je čtv 16. kvě 2024 5:42:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vytápění řadové garáže
PříspěvekNapsal: pon 18. lis 2013 15:40:16 
Offline
člen RCC
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. čer 2012 13:14:35
Příspěvky: 120
Bydliště: Horažďovice
Ahoj kluci, zima už téměř začala a já přemýšlím jak vytopit garáž na teplotu v které je možné pracovat. Bohužel se jedná o řadovou garáž kde nejsou možné velké stavební úpravy a prostor je velice omezený. Napadly mě tyto způsoby:

1- plynové topení - ale ten sem zavrhnul jelikož bych musel používat plyn s červenym hrdlem aby to neštípalo do očí a ten je finančně náročný
2- kamna na tuhá paliva - ale jelikož kolem nich musí být více místa, musí být pořádný komín s odtahem a tahat do garáže dříví se mi taky nechce
poslední dvě možnosti nad kterýma vážně uvažuji
3- bufík - udělat formu vytápěním naftové bufíku kupříkladu z tatry
4- kamínka na olej - (tu zvažuji nejvíce) jsou finančně nejlevnější, nepotřebují komín stačí kouřovod, a vyjetého oleje je dost. Garážsoused to využívá a kamna nekouří pouze jde z komína sálavé teplo, mají velkou výhřevnost, nepotřebují ani el. proud ani kompresor a hlavně jsou jednoduchá a nechají se vyrobit doma např. z flašky na PB.

Proto se ptám jaké jsou vaše názory a doporučení ? čim topíte v garáži vy ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytápění řadové garáže
PříspěvekNapsal: pon 18. lis 2013 17:42:32 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě 2012 22:28:30
Příspěvky: 782
Bydliště: Praha
Já mám garáž zasunutou jakoby v baráku, takže zezadu topí byt za garáží, zeshora byt nad garáží a pod garáží mám kočárkárnu...takže ideální temperování v zimě. Je tam i v mrazech tak lehce nad nulou, ale k práci to není a ani bych tam kromě elektrického topení nemohl nic jiného použít.

Ale to asi nechces vědět ;) Elektrika by asi byla pro Tebe zbytečně drahá, proto ty možnosti. Z nich bych asi šel do toho oleje, vypadá to v Tvých podmínkách nejpoužitelněji. Nafta je taky drahá, takže předposlední možnost asi ne. A ty dvě první jsou náročné buď na místo (dřevo), nebo na peněženku (plyn).
Teď mě napadá - vyjetého oleje mám asi nějakých pár litrů ve sklepě...nechceš?

_________________
Renault 11 GTL, phase I, 1397 ccm, 49 kW, 5 dv., r.v. 1986
Renault Espace I 2000 TSE, phase II, 1995 ccm, 74 kW, 5 dv., r.v. 1990
Renault Clio III Grandtour, phase II, 1149 ccm, 16V, 55 kW, r.v. 2010
Karosa LC 735, typ 735.40, ex. Armáda ČR, r.v.1988
Jawa 50 Pionýr, typ 20, ex. ČSLA, r.v. 1979


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytápění řadové garáže
PříspěvekNapsal: pon 18. lis 2013 18:33:11 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. kvě 2012 21:03:15
Příspěvky: 1237
Bydliště: Kolín
Kdybych se potřeboval rozhodovat já, zvolil bych kamínka na olej 8-)

_________________
Pavel V

https://picasaweb.google.com/103556816432908400020

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytápění řadové garáže
PříspěvekNapsal: pát 03. led 2014 0:22:35 
Offline
člen RCC
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. čer 2012 13:14:35
Příspěvky: 120
Bydliště: Horažďovice
Tak po měsíční zkušební době kdy jsem se rozhodl pro olejová kamínka poreferuji:
Zvolil sem kamna na olej - koupil jsem je za 3tis. od kamaráda který je vyrábí.
V garáži jsem jej instaloval do rohu vedle ponku a ten jsem oddělil plechem z důvodu žáru a případných jiskřiček.
Kouřovod jsem zavedl do větrací mřížky. Vše jsem instaloval tak aby v období kdy nejsou potřeba byly snadno demontovatelné a místo nich byl nějaký stůl či jinak využit prostor. Jako přivod jsem původně zkoušel uřízlou PB láhev (vrchní část s kohoutem) a regulovaným přvodem olej skapával do přívodní misky do kamen. Ale toto zařízení je jak rozměrově velké tak volně přístupný olej mne od tohoto provedení odrazujou a budu jej modifikovat nějakým malým hasičákem s malým nalévacím otvorem.

A teď ke zkušenosti. Mé skeptické očekávání bylo předčeno. Zapaluji jej kusem hadru s benzínem potom přecházím na vyjetý motorový olej - výhřevnost rychlá a velice velká ! občas musím kamna zhasnout jelikož je horko k nevydržení. Dále což sem nečekal kamínka vůbec nekouří ani dovnitř ani ven (z komínu jde pouze sálavé teplo mimo zapalování) a když je pěkný olej tak nejsou ani moc hlučná. Po měsíci v občasném provozu jsem je chtěl vyčistit ovšem k mému překvapení to nebylo potřeba (mimo misky). Jediná závada je že v oleji nesmí být žádné nečistoty (voda, benzín, atd...) to je potom rachot, rány jak od dělostřelectva, hází to jiskřičky ven a prská :lol: v tom horším případě kamna zhasnou a musí se čistit miska aby se daly opět zapálit.

Všem co zvažují tuto variantu vřele doporučuji a myslím že z možností vytápění je to nejlepší.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz