RENAULT CAR CLUB

Diskusní fórum Renault Car Clubu
Právě je čtv 28. bře 2024 15:47:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Esperův R11, 1,7i
PříspěvekNapsal: čtv 31. říj 2019 15:54:13 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
Opraveno, výfuk nejen "jako" nový. Záruka 2 roky a stálo to nakonec o 14 Kč méně, než jsem psal. Horší je to s těmi ostatními díly, nejsou a nebudou. Takže shánět jen po bazarech, vrakovištích a burzách. Většina vrakovišť má ale vozy od r. 1990. Dnes mi řekli, že ten střední hrnec na R 11 měli úplně poslední a další nebudou, těch zadních ještě několik mají, ale ne už moc. To byly hrnce z R 9, které pro potřeby montáže na R 11 musely být upraveny, zkrácena trubka před středním dílem. Auto má úplně jiný zvuk, motor skoro neslyšet a řekl bych, že i o něco lépe motoricky jede. Jednou jsem měl zcela výjimečně kliku s malým k.

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esperův R11, 1,7i
PříspěvekNapsal: čtv 09. led 2020 14:33:43 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
Těsně před Vánoci jsem sehnal na R 11 v Bratislavě na jednom vrakovišti původní plastové střešní lišty (budou trochu potřeba poopravit a obnovit původní vzhled) a vnitřní průchodku k ovládám pravého zpětného zrcátka. Bohužel tamní vrak měl ve velmi špatném stavu zadní spoiler a vlastně skoro všechno další. Včera jsem přivezl ze severních Čech použitelný zadní spoiler, který nemá vyrezlé upevňovací šrouby, plast ale bude muset být asi na 3 místech trochu poopraven a sehnal jsem tam taky do foroty přední okno, u to mého se v pravém dolním rohu trochu separuje fólie mezi jednotlivými vrstvami skla, ale zatím jen málo.

Jakmile plastové díly nechám poopravit a hlavně jakmile seženu stejnou barvu simulující povrch prepregovávých dílů či IPUR pěny, kterou mám nanesenou na všech ostatních plasotvých dílech k nastříkání na ten zadní spoliler, aby vypadal stejně jako ostatní plastové díly, budu moci pomalu končit s renovací karoserie. Ještě mi zbývají prahové boční lišty, které se mi zatím sehnat nepodařilo. Teď už se budu moci věnovat drobnostem, jako je scelení potahové látky předních sedadel na 2 místech a renovaci povrchu volantu. Nikde se mi totiž nepodařilo sehnat stejný volant, jako tam mám já, celkem logicky, vozy v mé verzi se prodávaly jen v D a v CH.

Musím poděkovat lidem z Peugeot-club fóra, kteří mě upozornili na vrak v Bratislavě a lidem z Hyundai fóra, kteří mě upozornili na renaultské díly v severních Čechách. Na těchto fórech spolu ještě lidi ještě spolu komunikují. Myslím, že v těch severních Čechách toho na R 11 bude mít pán i více.

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esperův R11, 1,7i
PříspěvekNapsal: čtv 09. led 2020 20:39:17 
Offline
člen RCC
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. pro 2012 21:23:59
Příspěvky: 149
Bydliště: Praha
Jo oni ty díly ještě jsou ale hledat... dost lidi to ani neinzeruje. ;) Ale aspoň že se zadařilo, hlavní to vše sehnat dokud je a pak už jen časem vše doladit. Taky furt skupuju na svou R21 kde se co dá i do zásob než nic nebude a pak v klidu vše dotáhnu do perfektního stavu. 8-)

_________________
Renault 21 TSE - 1.8 8V r.v. 90
Renault 21 TurboD - 2.1 r.v. 91
Renault Laguna 1.6 16V - r.v. 00
Renault Avantime - 3.0 V6 r.v. 02
Renault Laguna III 2.0 Dci - r.v. 11

http://mustang88.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esperův R11, 1,7i
PříspěvekNapsal: sob 08. úno 2020 14:07:25 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
Já naopak dopředu nic moc neskupuji, kromě toho skla. Nakoupíš a pak budeš potřebovat zrovna to, co nemáš. Moc se s tím nejezdí a tak když něco se pokazí, bude to stát a budu shánět.

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esperův R11, 1,7i
PříspěvekNapsal: úte 02. čer 2020 21:06:23 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
V zimě jsem v Bratislavě a v Teplicích sehnal plasty - vnitřní ovládání pravého zrcátka, zadní spoiler a střešní lišty, hlavici řadící páky, (moje zůstávala v ruce) a 1 čudlík do dveří na zamykání. Zadní spoiler, který byl sice relativně bez koroze, ale kus ho chyběl jsem dal opravit u spec. firmy, která doplnila IPUR pěnu, zabrousila to do původního tvaru a nastříkala strukturním černým lakem, jako jsou boční plasty a nárazníky.

Předevčírem jsem namontoval vnitřní plast k ovládání pravého zrcátka, čudlík do dveří, vyměnil hlavu šaltpáky a našrouboval zadní spoiler. K tomu jsem na vůz namontoval repasovaná litá kola původního provedení, která jsem koupil před asi rokem a půl při akci v Sazené od p. Pupaly a na nich nové pneumatiky. K litým kolům mě zatím ještě chybí středové krytky, které sháním. Vůz velmi esteticky prokoukl.

Střešní lišty jsou ve špatném stavu, o opravu se musím pokusit sám, odborná firma kromě několika vyplnění dírek nebo zlomenin se s tím dál nechtěla zabývat, nemůže prý ručit za výsledek. Ve volných chvílích to vytmelím a nastříkám, ale moc si od výsledku neslibuji. ta popraskaná slída na povrchu asi není jakýmkoli způsobem opravitelná.

Včera jsem dal opravit přední část výfuku, trubku před katalyzátorem až po přírubu k výfukovému potrubí od válců. Bylo to nutné, při podzimní opravě výfuku neměl servis díly, musel je sehnat.

Teď musím ještě opravit přístrojovou desku, téměř nesvítí - vyměnit všechny žárovky, (je jich tam asi 15 nebo 20) nechat přetěsnit motor, trošku sákne olej u vany a nahoře u rozvodů. Neteče to, jen prolíná, ale jsem bohužel puntičkář. Spousta lidí by to nechala být. Bude mi to dělat ten servis, který rekonstruoval karoserii. Možná to tam povezu už pozítří, možná až příští týden. Tím budou rekonstrukční práce ukončeny.

Po dovolené se pak budu moci začít věnovat oživení interieru, scelení potahů asi na 3 místech a náhradě zetlelých částí na bocích zadních sedadel, potah volantu, vyčištění atd. Jakmile to udělám, bude vůz kompletní až na nové reflektory a kovové prahové lišty, které stále sháním, zatím bez úspěchu.

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esperův R11, 1,7i
PříspěvekNapsal: stř 05. srp 2020 10:31:12 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
Dal jsem R11 k další části repase, kompletnímu přetěsnění motoru a převodovky, budou vyměňovat všechna těsnění, simerinky v motoru a převodovce, u převodovky skříň, k tomu jsem dal dělat rozvody (má to akorát 160 tisíc, takže asi i kilometricky je to vhodné), novou zátku do olejové vany motoru, nové manžety kloubů poloos, nový klínový řemen atd. Také jsem svépomocí repasoval stěrače, nový nástřik barvou černou polomatnou a nová stířátka. Mechanické opravy dělá servis ve Voticích, který provedl celkovou opravu karoserie a na který je spolehnutí, že to bude udělané kvaitně.
Tím budu mít provedeno "omlazení" poháněcí soustavy v potřebném rozsahu, jinak převodovka i motor jsou mechanicky v dobrém stavu, jen trochu unikal olej.
Příští rok se začnu věnovat vylepšení stavu interieru, hlavně čalounění a pak už snad budu mít hotovo a budu se také moci z toho veteránka těšit. Zatím jsem si ho moc neužil.

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esperův R11, 1,7i
PříspěvekNapsal: pát 07. srp 2020 10:33:28 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
Volal mi servis, že je mizerná spojka, no po 160 tis asi jako nová nebude, ale že je hlavně mastná, tak jsem ještě nechal udělat kompletní spojku, (lamela, přítlačňák, ložisko). Pomalu ale jistě se z toho stává "nový" vůz.

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esperův R11, 1,7i
PříspěvekNapsal: pát 09. říj 2020 15:05:30 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
Mechanické omlazení R 11 mám hotové, kompletně přetěsněný motor a převodovka, kompletní nová spojka, veškerá gufera a simerinky a těsnění včetně pod hlavou nové, vymezeny vůle ventilů, nové kompletní rozvody včetně vodní pumpy, (kvůli tomu se repase nejvíce zdržela, nebyly k sehnání kladky rozvodů, prakticky už nejsou a proto jsem rád, že jsem to dal udělat ještě jakž takž včas), a to je servis sháněl po Evropě, ale nakonec je sehnal, kompletní řemeny nové, kompletní nové prachovky poloos, všechny čepy řízení nové. Jediné co se nepodařilo sehnat je ta hadice sání vzduchu od předního čela čela do filtru. Prostě nová už neexistuje, a to ani náhradním způsobem, je tak atypická, že žádná jiná nepasuje.
Sám jsem mezi tím repasoval stěrače, (očistil místy obrousil a nově nastříkal polomatnou černou a dal nová stírátka).

Když nebude pršet, 12. 10 pro to pojedu do Votic. Na cenu se ani neptejte. Už to stálo víc, než nová Dacie Logan všechno dohromady.

Napřesrok se vrhnu na interier vozu, ale přečalouňovat nebudu, jen vyměním některé zpuchřelé částí potahů sedadel (hlavně zadní opěradlo z boků). Hlavně to dokonale vytepuji a vyčistím a konečně koupím i nové povlaky sedade, nové vnitřní koberečky a potah volantu, který je hodně ošoupaný.

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esperův R11, 1,7i
PříspěvekNapsal: pon 12. říj 2020 10:18:10 
Offline
člen RCC

Registrován: úte 29. kvě 2012 15:07:33
Příspěvky: 473
Bydliště: Praha 8
Dej sem fotky, ať vidíme, jak pokračuješ:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esperův R11, 1,7i
PříspěvekNapsal: pon 12. říj 2020 15:57:18 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
Tohle na fotkách neuvidíš, leda, že bych to nechal znovu rozebrat, ten motor a převodovku a vyfotil ty součástky, že jsou tam nové..... :roll: V podstatě jsem před refrešem čalounění. Ale zase až napřesrok.

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz