RENAULT CAR CLUB

Diskusní fórum Renault Car Clubu
Právě je čtv 28. bře 2024 14:19:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Esperův Renault Fluence 1,6 16V
PříspěvekNapsal: stř 29. pro 2021 21:27:35 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
Pořídil jsem těsně před Vánoci v Českých Budějovicích Renault Fluence 1,6 16V. Je to vůz akorát 11 let starý, ale při převzetí měl najeto necelých 73 tisíc km. Totiž rozhodl jsem se s ním vydělávat, budu od ledna 2022 jezdit jako aplikační taxi, neboli smluvní taxi bez taxametru podle GPS navigace, což zákony umožňují od r. 2020. Nechci už chodit do práce a nechci žádné šéfy ani složité inženýrské činnosti. Trošku mě k tomu přiměla současná inflační situace, trošku jsem si chtěl splnit klukovský sen, že budu řidičem. No a pak také kluk puberťák se mi hlásí na automechanika po základní škole a kdyby měl potíže se zaměstnáním, předám mu to za 4-5 let, ať se snaží. Jak se to rozvine ukáže čas, ale auto je to pěkné, velké a pohodlné. Nyní mám tedy všechny vozy doma francouzské výroby a z toho 2 Renaulty.

Pro tento účel jsem nechtěl pořizovat nový vůz, ekonomika provozu se starším bude v tomto případě z pohledu příštích 2-3 let lepší (můžu si dovolit nasadit nižší ceny) a teprve jestli se mi to podaří rozvinout, pak se poohlédnu po dalších vozech a zaměstnám třeba několik řidičů.

Příloha:
Fluence_1(2).jpg
Fluence_1(2).jpg [ 29.12 KiB | Zobrazeno 8290 krát ]

Příloha:
Fluence_2(2).jpg
Fluence_2(2).jpg [ 30.8 KiB | Zobrazeno 8290 krát ]

Příloha:
Fluence_3(2).jpg
Fluence_3(2).jpg [ 31.84 KiB | Zobrazeno 8290 krát ]

Příloha:
Fluence_5(2).jpg
Fluence_5(2).jpg [ 28.15 KiB | Zobrazeno 8290 krát ]

Příloha:
Fluence_6(2).jpg
Fluence_6(2).jpg [ 28.06 KiB | Zobrazeno 8290 krát ]

Příloha:
Fluence_9(2).jpg
Fluence_9(2).jpg [ 31.92 KiB | Zobrazeno 8290 krát ]

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esperův Renault Fluence 1,6 16V
PříspěvekNapsal: ned 06. bře 2022 12:41:09 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
Příloha:
IMG_20220305_145001_2.jpg
IMG_20220305_145001_2.jpg [ 32.52 KiB | Zobrazeno 8110 krát ]


Takže mám první havárii s Fluencem za sebou. Naboural do mě zezadu cyklista, který nedával pozor. Asi zrovna pil z flašky, kterou jsem našel ve svém voze. Hlavou prorazil zadní sklo, pořezal si obličej a vyrazil přední zuby. Já jsem zrovna stál u krajnice a telefonoval. Rána jako z děla, sklo jsem měl i ve vlasech, když se otočím, nikde nikdo kolem. Vylezu a po pravé straně za vozidlem se ze země sbírá zakrvavený cyklista, který v šoku hledá svoje zuby na silnici. Musel jsem mu volat sanitku, odvezli ho do nemocnice. 15 letý kluk. Mám pryč zadní okno, promáčklé víko kufru, odřený nárazník a proraženou zadní pravou svítilnu, tu část, co je na víku kufru. Na fotkách to poškození kufru ale moc zřetelné není, vyklepat to ale půjde.
Cesta zpátky asi 40 km domů z místa nehody v té zimě byla dost utrpení. Policajti, které jsem ze zákona kvůli zranění musel zavolat, mě ale pustili, i když auto není způsobilé kvůli tomu oknu k provozu podle zákona. Prý mi nechtějí komplikovat život ještě víc, když bude problém s vymáháním škody a není jisté, kdo a jak by odtah hradil. Byli slušní.

Jsem sice poškozený, ale musím to řešit asi z havarijního pojištění, protože jak známo, cyklisti povinné ručení nemají. Pojišťovna tvrdí, že mám oslovit rodiče, jestli nemá nějaké pojištění odpovědnosti a když ne, věc řešit ze svého havarijního a vymáhat spoluúčast, ovšem pokud bych trval na zachování bonusu, pak by pojišťovna po rodičích škodu také vymáhala.

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esperův Renault Fluence 1,6 16V
PříspěvekNapsal: čtv 01. pro 2022 18:11:01 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 10:15:01
Příspěvky: 484
Bydliště: Tetín (Beroun)
S tou smluvní dopravou jsem skončil už v září, umožnilo mi to v průběhu ledna až srpna to auto mechanicky dát dohromady, vyměnil jsem čidlo snímání úhlu natočení tyče řízení, kompletní zadní brzdy vč. kotoučů, kompletní přední brzdy vč. kotoučů, nové rozvody vč. vodní pumpy, nové tyčky stabilizátoru, řepy řízení a ještě pár drobnějších zásahů. Mechanicky je teď téměř jako nový. No a pro mě taky něco zbylo. Když jsem ho před cca 11 měsíci koupil, mělo najeto 72 tisíc km, teď má 118 tisíc, takže se mu nájezd srovnal na nějakých průměrných 10 tis. km ročně. Je velmi pohodlný, kam se na něj hrabe Hyundai I 30.

Bohužel výše zmíněná havárie dopadla tak, že musím škodu vymáhat soudně, jelikož matinka cyklisty MUDr., která ho měla odpovědnostně dobrovolně pojištěného v pojišťovně prohlásila, že se syn necítí viníkem nehody a že nedává souhlas s vyplacením pojistného plnění, a to i přes skutečnost, že Policie jej protokolárně určila jako jediného viníka a musel zaplatit pokutu. Škoda nakonec vylezla na nějakých 32 tisíc Kč včetně souvisejících nákladů a teď čekám na soud.

_________________
od 04 85 Renault R 11 GTX (phase I) 1,7 i; 55kW; červený
od 30.3.18 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi (phase II) 2,0 96 kW červená Tiziano provedení L2H1-camper
od 17.12.22 Renault Fluence 1,6 16v béžová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz