RENAULT CAR CLUB

Diskusní fórum Renault Car Clubu
Právě je čtv 28. bře 2024 15:53:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp 2012 15:26:20 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. kvě 2012 21:53:15
Příspěvky: 54
Bydliště: Sedlčánky
Renault 4CV Sport R1062, rok výroby 1960

Obrázek

Představení
Rád bych vám představil jedno CVčko z cca 5000 ks, které byly dovezeny do ČSSR. Jedná se o model Sport R1062 vyrobený v roce 1960.

Něco málo z historie této želvičky
Byla vyrobena v roce 1960 a prodána v témže roce v Praze za 22 000,- Kčs. Putovala postupně po celé republice, kde vystřídala 8 majitelů. U posledního majitele skončila, po mnoha nehezkých opravách a kutilských zlepšovácích, zapomenutá v dřevené kůlně blízko Loun, kde se pod nánosem prachu, slámy, odložených beden a jiných předmětů nezadržitelně schylovalo k jejímu konci. V roce 1999 se dostala ke mně, kde na dalších 10 let čekala na své znovunarození. V roce 2009 se po překonání všech úskalí celkové renovace povedlo projít STK a vyzvednout SPZtky z depozitu.

Jak jsem se k ní dostal
To byla obrovská náhoda. Když jsem se nezvratně nakazil chutí si pořídit vlastního veterána, pokukoval jsem na výstavách a soutěžích po pro mě dostupných autech typu Fiat 600 D, Škoda Octavia .... . Po čase mi volal kamarád, že ví o jednom autě, které je na prodej, protože jeho majitel potřebuje místo a nemá na něj čas. Měl to být udajně Renault 4. Jeli jsme se tam nezávazně podívat. Přivítal nás typický podnikatel 90. let - majitel hospody, pro kterého není nic problém, na nic nemá čas. Otevřel kůlnu, která vypadala, že dlouho už nevydrží. Byl vidět jen nárazník a koncová světla se siluetou pomačkaných blatníků. Okamžitě bylo jasné že R4 to není, ale v paměti mi blýskly obrázky R4CV, které jsem poprvé naživo viděl na legendárním závodě Zbraslav-Jíloviště o rok dříve, patřící panu Ing. Pačesovi. Moc se mi tenkrát líbílo, ale zanadlouho jsem na něj zapomněl jako na nedosažitelný sen. A teď přede mnou stálo špinavé, pobouchané, s děsivě polepenou přístrojovkou nějakým přehozem na pohovku. Po prohlídce, bylo jasné, že bude potřebovat více než jen zprovoznit, ale nebylo o čem přemýšlet a už se nakládalo. Dokonce se našly i původní doklady, což doteď považuji za malý zázrak.

Renovace
Po sehnání kusých informací o tomto voze jsem se pustil do demontáže jednotlivých částí a začal shánět klempíře, který byl byl ochotný a hlavně schopný opravit plechařinu. V tom jsem, bohužel, neměl moc štěstí a když se mi cca 1/2 roce vrátilo, bylo po podrobnější prohlídce jasné, že takhle to nepůjde. Koupil jsem svářečku, plech a pustil se do toho sám. To mě jednoznačně odradilo od dalších pokusů nechat někde něco opravovat. Takže až na zbroušení hlavy, zabroušení ventilů a výroby nějakých pouzder mi prošly rukama všechny součástky. Lakovalo se v amatérských domácích podmínkách. Pár dílů jsem objednával z Francie, za řadu jiných jsem našel adekvátní náhradu, která nemění nic na historické původnosti. I přes drobné prohřešky proti originalitě, je želvička po celkové renovaci a dělá radost mě, manželce a zajisté i synovi při účasti na různých akcích.
Obrázek

_________________
Renault 4CV, r.v. 1960


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 31. říj 2020 12:05:26 
Offline

Registrován: sob 31. říj 2020 11:58:29
Příspěvky: 1
Dobrý den. Před nedávnem se mi podařilo zakoupit Renault 4 CV sport z roku 1961, který stál 26 let v garáži. Je ve velmi dobrém stavu ale nějaká práce na něm určitě bude. Chtěl jsem se zeptat, jestli se Vás na pár věcí okolo oprav Renaulta můžu zeptat. Díky Horák.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz