RENAULT CAR CLUB

Diskusní fórum Renault Car Clubu
Právě je sob 26. lis 2022 21:59:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: !!! TESTACE Klubové a Krajské !!!
PříspěvekNapsal: pát 20. črc 2012 12:50:52 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. kvě 2012 21:03:15
Příspěvky: 1208
Bydliště: Kolín
Zde je stručný návod, co vše budete potřebovat a jak postupovat a kolik Vás to bude stát, chcete-li otestovat svého veterána na historickou původnost. Základním předpokladem je minimální stáří vozidla 30 let a pokud možno co nejoriginálnější stav.


Pro vozidla s platnou registrační značkou (registrační značky mohou být uloženy v depozitu)

Vozidla která mají platnou registraci vozidla v registru vozidel (mají registrační značky černobílé na vozidle nebo v depozitu) mohou být Klubovou testovací komisí testována na historickou původnost. Bude-li testace kladná, bude testovací komisí potvrzena "Žádost o provedení testování historického vozidla", která potvrzuje, že je historické vozidlo v pořádku ohledně historické původnosti. S potvrzenou "Žádostí o provedení testování historického vozidla" má vlastník možnost u některých pojišťoven požádat o slevu na Povinném ručení, která činí až 1/12 částky na celý rok. Dále pak je možné s Žádostí o provedení testování historického vozidla uplatnit odpuštění EKOpoplatku při registraci, nebo po zapsání statutu HV do TP uplatnit úlevy při měření emisí či STK. Platnost klubové testace je 24 až měsíce od data testování. Pokud bude mít provozovatel nebo vlastník zájem o další prodloužení platnosti testace, požádá o retestování Klubovou testovací komisí, která vystaví nový testační protokol opět na až 24 měsíce. Testace historického vozidla zaniká změnou vlastníka, prodejem vozidla, odcizením vozidla atd... V případě, že nenecháte vozidlo retestovat a je vaše povinné ručení podmíněno platnou retestací a zaplatíte původní sníženou sazbu částky za Povinné ručení a způsobíte škodu, pojišťovny nahlíží na takové vozidlo jako na NEPOJIŠTĚNÉ (či tzv. "podpojištěné") z důvodů porušení smluvních podmínek !!!

Proč dělat Testaci na Historickou původnost?
Nejen kvůli vlastnímu pocitu a levnějšímu Povinnému ručení, ale i kvůli faktu, že na takové vozidlo je pohlíženo jako na národní technickou památku a je na něj tak většinou pohlíženo i při likvidaci škody pojišťovnou škůdce při nezaviněné nehodě. Nezanedbatelnou stránkou věci je i fakt, že "Žádost o provedení testování historického vozidla" zbavuje povinnosti placení EKOpoplatku při registraci takového vozidla. Další možnou výhodou je zápis do Technického průkazu vozidla pro odpuštění měření emisí a úlev při STKPro vozidla bez technického průkazu a registračních značek, přidělení zelených veteránských značek

První etapa
Potřebujete otestování historického vozidla, a to jak od klubové, tak i od krajské testovací komise. Klubová testace má za úkol potvrdit historickou původnost vozidla a předchází testaci krajské, která kontroluje technickou způsobilost k provozu na pozemních komunikacích. Dále potřebujete vyplněný "Protokol o technické prohlídce historického vozidla" od odborné a způsobilé dílny, nebo Stanice technické kontroly (STK), který je ke stažení níže, nebo protokol z STK o provedené "Technické kontrole na vlastní žádost".

budete potřebovat:
- doklad o vlastnictví vozidla ( kupní smlouva, darovací smlouva, doklad o dědictví, atd...)
- doklad o původu vozidla s přesným rokem výroby
- Protokol o technické prohlídce historického vozidla
- 6 x foto "levopřední" a "pravozadní" (diagonální ve vodorovné rovině vozidla) u automobilu a "levoboční" a "pravoboční" pohled u motocyklu, rozměr fotek musí být vždy (6x9 cm), vozidlo na fotografii nesmí rušit jiná vozidla nebo osoby v pozadí, pozadí na fotografii musí být vždy kontrastní proti barvě vozidla !!!
- vyplněný formulář "Žádost o provedení testování historického vozidla".

Druhá etapa
Povinné ručení: dle obsahu motoru, místa trvalého pobytu vlastníka/provozovatele atd...
Správní poplatek na evidenci vozidel: 800 kč (hradí se na registračním místě)
- :!: :!: :!: v každém kraji je jedno pracoviště, které se zabývá registrací historických a sportovních vozidel, vlastník historického vozidla si musí registraci vyřídit na úřadě, který se vztahuje k jeho místu trvalého pobytu :!: :!: :!:

budete potřebovat:
- vyplněnou přihlášku k registraci historického vozidla
- vyplněný a komisí potvrzený formulář "Žádost o provedení testování historického vozidla"
- 1 x foto "levopřední" a 1x "pravozadní" pohled u automobilu a "levoboční" a "pravoboční" pohled u motocyklu -rozměr fotek musí být vždy (6x9 cm), vozidlo na fotografii nesmí rušit jiná vozidla nebo osoby v pozadí, pozadí na fotografii musí být vždy kontrastní oproti barvě vozidla !!!
- původní registrační doklady nebo doklad o vyřazení z registru vozidel jiného státu (není podmínkou)
- doklad o povinném ručení
- doklad totožnosti

Po úspěšném absolvování procedury, by jste měli obdržet Průkaz historického vozidla, Osvědčení o registraci historického vozidla a dvě registrační značky 00V 0000 (zelený text na bílém podkladu).

Pak už je nutné jen nechávat vozidlo pravidelně prohlédnout odbornou dílnou (nebo STK), která potvrdí "Protokol o technické prohlídce historického vozidla" a vozidlo s protokolem přistavit k pravidelné klubové a krajské "retestaci" viz. níže.


"Retestace" a technická kontrola historického vozidla:

Od 1. 1. 2018 je zapotřebí k provedení Záznamu o technické kontrole historického vozidla předat Testovací komisi vyplněný a odbornou dílnou nebo Stanicí technické kontroly (STK) potvrzený "Protokol o technické prohlídce HV", který je ke stažení níže, nebo protokol z STK o provedené "Technické kontrole na vlastní žádost". Potvrzený Protokol o technické prohlídce historického vozidla včetně Průkazu historického vozidla předejte společně s Průkazem HV klubové testovací komisi. Nedílnou součástí je i formulář a dokument s názvem Protokol o pravidelné prohlídce historického vozidla, který najdete také v příloze níže.


Při "retestaci" vozidla na klasických "černých" číslech stačí opětné vyplnění "Žádosti o provedení testování historického vozidla" Vzhledem k přechodu na elektronický systém doporučujeme kontaktovat klubové testovací komisaře.


EKOTESTACE - Testace pro odpuštění ekologické daně při převodu vozidla

Od 1. 6. 2015 se tzv. EKOtestace již neprovádějí a při registraci (přepisu) vozidla slouží k odpuštění EKOpoplatku kladně vyřízená a testovací komisí potvrzená "Žádost o testaci na historickou původnost" - tato testace již musí být provedena na jméno nového vlastníka vozidla. Tato se předá Registru historických vozidel v kraji trvalého bydliště žadatele (tedy nového vlastníka) a následně se vozidlo přeregistruje na nového majitele.


Ceník testací a retestací:

Klubová testace - 2000.- (člen klubu 1500.-) pro vozidla na normálních "černých" registračních značkách

Krajská testace - 4000.- (člen klubu 2500.-) pro vozidla bez registračních značek k získání zvláštních Veteránských značek

Retestace klubová - 400.- (člen klubu 200.-) pro vozidla na normálních "černých" registračních značkách

Retestace krajská - 800.- (člen klubu 500.-) pro vozidla s přidělenou zvláštní registrační Veteránskou značkou


Zde si můžete stáhnout příslušné tiskopisy:


Přílohy:
registracni_mista_hv.xls [22 KiB]
780 krát
typy_tabulek_hv_a_sv.doc [155.5 KiB]
765 krát
protokol o testování HV.doc [312.5 KiB]
760 krát
Protokol_o_technické_prohlídce__historického_vozidla.pdf [320.19 KiB]
570 krát
Protokol_o_pravidelné_prohlídce__historického_vozidla_FKHV_2018 (3).docx [84.08 KiB]
587 krát

_________________
Pavel V

https://picasaweb.google.com/103556816432908400020

Obrázek
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: !!! TESTACE Klubové a Krajské !!!
PříspěvekNapsal: čtv 01. úno 2018 14:09:00 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. kvě 2012 21:03:15
Příspěvky: 1208
Bydliště: Kolín
Upozorňujeme, že od 1.1.2018 je nový formulář o technické prohlídce pro vozidla se zvláštní zelenou registrační značkou pro historická vozidla. Pro opakované pravidelné retestování historického vozidla je nově nedílnou součástí i formulář a dokument s názvem "Protokol o pravidelné prohlídce historického vozidla".

Formuláře si můžete stáhnout v příloze prvního příspěvku.

Starý formulář již nebude akceptován :!: :!: :!:

Dále upozorňuji, že s novelou vyhlášky č. 355 příloha č.6, odst.9, se stanovuje minimální vybavení dílen pro kontrolu technického stavu historických vozidel
– technika pro změření geometrie přední a zadní nápravy, osvětlení vozidla, funkčnosti brzd atd...


Dále došlo ke změně délky platnosti retestace jak pro vozidla na klasických černých číslech, tak zároveň i pro vozidla s zvláštní registrační značkou zelené barvy. Nově bude délka platnosti opakované testace (retestace) nejdéle 24 měsíců od data opakovaného testování.

_________________
Pavel V

https://picasaweb.google.com/103556816432908400020

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: !!! TESTACE Klubové a Krajské !!!
PříspěvekNapsal: stř 04. dub 2018 14:27:01 
Offline
člen RCC

Registrován: úte 29. kvě 2012 15:07:33
Příspěvky: 483
Bydliště: Praha 8
Ahoj,

zeptám se blbě, protože to je tady už určitě někde popsáno, ale jaká jsou aktuální pravidla na prodloužení klubové testace na vozidlech z normálnímu černými SPZ?

Díky, P.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: !!! TESTACE Klubové a Krajské !!!
PříspěvekNapsal: stř 04. dub 2018 14:34:59 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. kvě 2012 21:03:15
Příspěvky: 1208
Bydliště: Kolín
Prodloužení se řeší formou nového protokolu a žádosti A4, který se vyrobí dle aktuálního stavu vozidla, k tomu se přidají nové fotky levopřední a pravozadní (2 kusy od každé, jeden pár na jeden protokol) vozidlo se přistaví v dohodnutý den testační komisi k prohlídce a testační komise vydá tento nový testační protokol s dobou platnosti 24 měsíců. Poplatky jsou uvedeny na hlavní webové stránce v záložce Testace a nebo v prvním příspěvku zde a jsou pro retestace na černých značkách 200,- kč pro členy klubu a 400,- kč pro nečleny klubu za jedno retestované vozidlo.

_________________
Pavel V

https://picasaweb.google.com/103556816432908400020

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: !!! TESTACE Klubové a Krajské !!!
PříspěvekNapsal: stř 04. dub 2018 15:21:24 
Offline
člen RCC

Registrován: úte 29. kvě 2012 15:07:33
Příspěvky: 483
Bydliště: Praha 8
Pavel V píše:
Prodloužení se řeší formou nového protokolu a žádosti A4, který se vyrobí dle aktuálního stavu vozidla, k tomu se přidají nové fotky levopřední a pravozadní (2 kusy od každé, jeden pár na jeden protokol) vozidlo se přistaví v dohodnutý den testační komisi k prohlídce a testační komise vydá tento nový testační protokol s dobou platnosti 24 měsíců. Poplatky jsou uvedeny na hlavní webové stránce v záložce Testace a nebo v prvním příspěvku zde a jsou pro retestace na černých značkách 200,- kč pro členy klubu a 400,- kč pro nečleny klubu za jedno retestované vozidlo.


Pavle, zvládneme prodloužení testace na sraze v Harrachově? A tisk na A3 oboustranně už neplatí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: !!! TESTACE Klubové a Krajské !!!
PříspěvekNapsal: stř 04. dub 2018 18:23:12 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. kvě 2012 21:03:15
Příspěvky: 1208
Bydliště: Kolín
Formulář testování na historickou původnost se nezměnil a je stále stejný, myslel jsem samozřejmě přeložený tiskopis A3, což jsou 4 strany A4. Prodloužení (retestace) provádí testační komise průběžně po celý rok a na sraze možnost určitě bude.

_________________
Pavel V

https://picasaweb.google.com/103556816432908400020

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz