RENAULT CAR CLUB

Diskusní fórum Renault Car Clubu
Právě je čtv 14. pro 2017 22:51:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: !!! TESTACE Klubové a Krajské !!!
PříspěvekNapsal: pát 20. črc 2012 12:50:52 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. kvě 2012 21:03:15
Příspěvky: 983
Bydliště: Kolín
Zde je stručný návod, co vše budete potřebovat a jak postupovat a kolik Vás to bude stát, chcete-li otestovat svého veterána na historickou původnost. Základním předpokladem je minimální stáří vozidla 30 let a pokud možno co nejoriginálnější stav.


Pro vozidla s platnou registrační značkou ( registrační značky mohou být uloženy v depozitu )

Vozidla která mají platnou registraci vozidla v registru vozidel (mají registrační značky černobílé na vozidle nebo v depozitu) mohou být Klubovou testovací komisí testována na historickou původnost. Bude-li testace kladná, bude testovací komisí potvrzena "Žádost o provedení testování historického vozidla" a vystaven průkaz "Osvědčení o testaci vozidla na historickou původnost" s nálepkou na vozidlo, která potvrzuje, že je historické vozidlo registrováno. S potvrzenou "Žádostí o provedení testování historického vozidla" má majitel možnost u některých pojišťoven požádat o slevu na Povinném ručení, která činí maximálně až 1/12 částky na celý rok. Dále pak je možné s Žádostí o provedení testování historického vozidla uplatnit odpuštění EKOpoplatku při registraci. Platnost klubové testace je vždy do 31.5. následujícího roku. Vozidlo musí být následující rok do 31.5. retestováno Klubovou testovací komisí. Nebude-li vozidlo do 31.5. retestováno, testace vozidla zaniká. Testace historického vozidla také zaniká změnou vlastníka, prodejem vozidla, odcizením vozidla atd... V případě, že nenecháte vozidlo retestovat a je vaše povinné ručení podmíněno platnou retestací a zaplatíte původní sníženou sazbu částky za Povinné ručení a způsobíte škodu, pojišťovny nahlíží na takové vozidlo jako na NEPOJIŠTĚNÉ z důvodů porušení smluvních podmínek !!! Cena průkazu "Osvědčení o testaci vozidla na historickou původnost" je 150 Kč.

Proč dělat Testaci na Historickou původnost?
Nejen kvůli vlastnímu pocitu a levnějšímu Povinnému ručení, ale i kvůli faktu, že takové vozidlo je v podstatě technickou památkou a je na něj tak většinou pohlíženo i při likvidaci škody pojišťovnou škůdce při nezaviněné nehodě. Nezanedbatelnou stránkou věci je i fakt, že "Žádost o provedení testování historického vozidla" zbavuje povinnosti placení EKOpoplatku při registraci takového vozidla.Pro vozidla bez technického průkazu a registračních značek, přidělení zelených veteránských značek

První etapa
Potřebujete otestování historického vozidla, a to jak od klubové, tak i od krajské testovací komise. Klubová testace má za úkol potvrdit historickou původnost vozidla a předchází testaci krajské, která kontroluje technickou způsobilost k provozu na pozemních komunikacích. Dále potřebujete vyplněný "Protokol o technické prohlídce historického vozidla" od odborné dílny, nebo Stanice technické kontroly (STK), který je ke stažení níže, nebo protokol z STK o provedené "Technická kontrola na vlastní žádost".

budete potřebovat:
- doklad o původu vozidla s přesným rokem výroby
- Protokol o technické prohlídce historického vozidla
- 6 x foto levoboční pohled přední a pravoboční pohled zadní u automobilu a levoboční a pravoboční pohled u motocyklu, rozměr fotek musí být vždy (6x9 cm), vozidlo na fotografii nesmí rušit jiná vozidla nebo osoby v pozadí, pozadí na fotografii musí být vždy kontrastní proti barvě vozidla !!!
- vyplněný formulář "Žádost o provedení testování historického vozidla".

Druhá etapa
Povinné ručení: dle obsahu, místa trvalého pobytu provozovatele atd... cca 50 - 1500 Kč na rok
Správní poplatek na evidenci vozidel: cca 800 - 1000 kč (hradí se na registračním místě)
- v každém kraji je jedno pracoviště, které se zabývá registrací historických a sportovních vozidel, majitel historického vozidla si musí registraci vyřídit na úřadě, který se vztahuje k jeho místu trvalého pobytu

budete potřebovat:
- vyplněnou přihlášku k registraci historického vozidla
- vyplněný a komisí potvrzený formulář "Žádost o provedení testování historického vozidla"
- 1 x foto levoboční pohled přední a pravoboční pohled zadní u automobilu a levoboční a pravoboční pohled u motocyklu, rozměr fotek musí být vždy (6x9 cm), vozidlo na fotografii nesmí rušit jiná vozidla nebo osoby v pozadí, pozadí na fotografii musí být vždy kontrastní proti barvě vozidla !!!
- původní registrační doklady nebo doklad o vyřazení z registru vozidel jiného státu (není podmínkou)
- doklad o povinném ručení
- doklad totožnosti

Po úspěšném absolvování procedury, by jste měli obdržet Průkaz historického vozidla, Osvědčení o registraci historického vozidla a dvě registrační značky 00V 0000 (zelený text na bílém podkladu). Pak už je nutné jen nechávat vozidlo pravidelně ročně (vždy do 31.5.) prohlédnout odbornou dílnou (nebo STK), která potvrdí "Protokol o technické prohlídce historického vozidla" a vozidlo s protokolem přistavit k pravidelné roční klubové testaci viz. níže.

Roční technická kontrola historického vozidla:
Od 1. 4. 2007 je zapotřebí k provedení ročního Záznamu o technické kontrole historického vozidla předat Testovací komisi vyplněný a odbornou dílnou nebo Stanicí technické kontroly (STK) potvrzený "Protokol o technické prohlídce HV", který je ke stažení níže, nebo protokol z STK o provedené "Technické kontrole na vlastní žádost". Potvrzený Protokol o technické prohlídce historického vozidla včetně Průkazu historického vozidla předejte společně s Průkazem HV klubové testovací komisi.


EKOTESTACE - Testace pro odpuštění ekologické daně při převodu vozidla

Od 1. 6. 2015 se tzv. EKOtestace již neprovádějí a při registraci (přepisu) vozidla slouží k odpuštění EKOpoplatku kladně vyřízená a testovací komisí potvrzená "Žádost o testaci na historickou původnost" - tato testace již musí být provedena na jméno nového majitele vozidla. Tato se předá Registru historických vozidel v kraji trvalého bydliště žadatele a následně se vozidlo (v místě předchozí registrace) přeregistruje na nového majitele.


Ceník testací a retestací:

Klubová testace - 2000.- (člen klubu 1500.-) pro vozidla na normálních "černých" registračních značkách

+ 150.- za průkaz a samolepku "Osvědčení o testaci vozidla na historickou původnost"

Krajská testace - 3000.- (člen klubu 2500.-) pro vozidla bez registračních značek k získání zvláštních Veteránských značek

Retestace klubová - 150.- (člen klubu 50.-) pro vozidla na normálních "černých" registračních značkách

Retestace krajská - 350.- (člen klubu 250.-) pro vozidla s přidělenou zvláštní registrační Veteránskou značkou


Zde si můžete stáhnout příslušné tiskopisy:


Přílohy:
registracni_mista_hv.xls [22 KiB]
237 krát
Protokol o technické prohlídce HV.pdf [29.82 KiB]
270 krát
Protokol o technické prohlídce HV.doc [684 KiB]
280 krát
typy_tabulek_hv_a_sv.doc [155.5 KiB]
213 krát
protokol o testování HV.doc [312.5 KiB]
195 krát

_________________
Pavel V

https://picasaweb.google.com/103556816432908400020

Obrázek
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz